Gucci Liquid Wood – okulary przeciwsłoneczne z organicznego płynnego drewna

Strona główna » Blog » Gucci Liquid Wood – okulary przeciwsłoneczne z organicznego płynnego drewna

Gucci Liquid Wood – okulary przeciwsłoneczne z organicznego płynnego drewna

Dom mody Gucci podąża za eko trendami i wyraża swoją troskę oraz odpowiedzialność za środowisko. Nowa wersja okularów przeciwsłonecznych została wykonana z płynnego drewna (Liquid Wood) – biodegradowalnego i ekologicznego materiału stanowiącego alternatywę dla plastiku, zwykle wykorzystywanego w produkcji okularów. Te nowoczesne tworzywo zrobione jest wyłącznie z bio-materiałów: drewnianego włókna, ligniny i naturalnego wosku.

Nowe okulary przeciwsłoneczne wyróżniają się uniesioną linią o kwadratowym kształcie opraw. Mineralne szkła soczewek wzbogacają nieskazitelną jakość i elegancję tego modelu. Oprawy eko-przyjaznych okularów dostępne są w odcieniach drewna, szarości, burgundu i brązu.

Marka Gucci aktywnie uczestniczy w eko-przyjaznym światowym programie i dba o redukowanie szkodliwego wpływu przemysłu na środowisko. Okulary wykonane są w 100% z odnawialnego materiału i zapakowane zgodnie z normami FSC ( Forest Stewardship Council ). Ten certyfikowany papier minimalizuje miejsce składowania, ograniczając zarówno ciężar oraz ilość, jak i pomaga zredukować 60% emisji CO2.

Nowa kolekcja okularów przeciwsłonecznych Liquid Wood będzie dostępna w butikach Gucci oraz w wybranych salonach optycznych na całym świecie od października 2013.

Gucci Eyewear Liquid Wood (1) Gucci Eyewear Liquid Wood

2018-03-14T07:58:26+00:0027 września 2013|Modny drobiazg|

Może zainteresuje Cię również: