Grunge New Look

Strona główna » Blog » Grunge New Look

Grunge New Look

Po folkowej Baboushce i minimalistycznej New Model Army marka New Look przedstawia kolejną linię swojej jesiennej kolekcji. Grunge, bo o niej mowa,  to powrót do szalonych lat 90. kiedy moda była nieograniczoną zabawą oraz swobodą łączenia wzorów, kolorów i materiałów. Nowa linia marki New Look to kontrast pomiędzy ostrymi, rockowymi elementami, a dziewczęcą lekkością i luzem.

Grunge jest kombinacją odważnych zdobień, wyraźnych nadruków i ciężkich materiałów. Skórzane ołówkowe spódnice, rajstopy kabaretki i podniszczone kurtki motocyklowe kontrastują z kobiecymi sukienkami i koszulami w kratę. Kurtki-parki wykończone sztucznym futerkiem, grube swetry oraz T-shirty z nadrukami nadają kolekcji nieco odważny, aczkolwiek casualowycharakter. Kompozycję idealnie dopełniają skórzane rękawiczki bez palców i plecione wełniane czapki. W biżuterii nieustannie prym wiedzie złoto, które występuje w postaci ciężkich bransolet oraz kolczyków.

Stonowaną paletę kolorystyczną, zdominowaną przez charakterystyczne dla stylu grunge czerń, czerwień, granat i khaki, podkreślają przeplatające się ze sobą motywy kraty i kwiatów. Kluczowe detale takie jak ćwieki, łańcuchy czy przetarcia dodają kolekcji nieco drapieżności i pomagają uchwycić prawdziwego ducha grunge’u lat 90. 

[nggallery id=5071]

2013-10-15T10:49:45+00:0015 października 2013|Moda|