Strona główna » Blog » Grome Design Natalii Grott-Mess

Grome Design Natalii Grott-Mess

Kolekcja na sezon Jesień–Zima 2012/2013 Natalii Grott-Mess zainspirowana została ptakami: tymi miejskimi, szarymi, zimowymi, które widzimy każdego dnia.

Autorka przeniosła na sylwetki kobiet z jednej strony otulający puch tuż przy ciele, a z drugiej lekkość i „rozwianie“. Sylwetki są “przybrane w piórka”, otulone nimi. Gdzie niegdzie zabłyśnie cekin niczym rozjaśniona plamka na opierzeniu ptaka. Znajdziemy tu wielowarstwowość niczym nakładające się na siebie warstwy piór. Kapy i peleryny „szerokie“ jak skrzydła w locie. Puchate szale, „włochate“ wełny, futrzaste tkaniny otulające ciało. W sylwetkach dostrzeżemy m.in.: Bogatkę z żółtym brzuszkiem, Srokę ze świetlistą biełą, niepozornego i szarego Wróbla, jasną Mewę Bladą, dostojnego białego Łabędzia i czarnego Gawrona z szeroko rozłożonymi skrzydłami.

Kolorystyka niczym zimowe ptaki: szarość, beże, czerń, czasem po­jawi się rozświetlająca biel, czerwień lub żółć.

Proste i niby „zwyczajne ubrania“ wzbogacone o detale, niczym u zi­mowych ptaków, niewidoczne na pierwszy rzut oka. Dopiero po zbliżeniu się do „ptaka“ odnajdziemy zdobienia z drobnych kamyczków, delikat­nych piórek, wełnianach sznurków, poszarpanych kawałków tkanin. A wszytko to łączy ze sobą naturalna elegancja, gracja, “wolność” i „lekkość“ właściwa każdemu ptakowi.

[nggallery id=3760]

Kolekcja dostępna na stronie http://www.saltandpepper.pl/sklep/kobiety,ec/240,man//1,pageShowAll/

2018-03-14T08:51:20+00:0012 listopada 2012|Moda|

Może zainteresuje Cię również: