Strona główna » Blog » Gorące Papryczki wieczorem

Gorące Papryczki wieczorem

RHCP, czyli Red Hot Chili Peppers już w dziś, w poniedziałek na godzinę zawładną anteną rebel:tv. Zapraszamy na program „Monografia” wypełniony po brzegi twórczością tej amerykańskiej kapeli.

Red Hot Chili Peppers w cudowny sposób łączą funk rock z elementami innych stylów, w tym rocka alternatywnego, punk rocka, i rocka psychodelicznego. Grupa powstała w Los Angeles, w 1983 roku i po dziś dzień może poszczycić się znakomitą formą i rzeszą oddanych fanów (fanatyków) na całym świecie.

„Blood Sugar Sex Magik” wydany w 1991 roku to pierwszy, znaczący album grupy. Sprzedał się w kilkunastomilionowym nakładzie, co zapewniło RHCP komercyjny sukces. Następny album, zatytułowany „One Hot Minute” nie odbił się tak szerokim echem. Ale! Była to przysłowiowa cisza przed burzą. Cztery lata później, a był to rok 1999, na świat wydany został album „Californication”. Krążek odniósł największy sukces spośród wszystkich wydawnictw grupy. Następne albumy – „By the Way” (2002), oraz podwójny album „Stadium Arcadium” (2006) były kontynuacją dobrej passy.

W roku 2006 zespół wydał „Stadium Arcadium”. Pierwotny plan zakładał wydanie 38 utworów na trzech krążkach w półrocznych odstępach. Ostatecznie zespół zdecydował się wydać dwupłytowy album zawierający 28 utworów. Pierwszy singiel „Dani California”, był najszybciej sprzedającym się singlem grupy.

A teraz news! Zespół powrócił do studia z nowym gitarzystą, Joshem Klinghofferem i aktualnie pracuje nad nowym krążkiem „I’m With You”. Wydanie nowego albumu zapowiedziano na ostatni weekend sierpnia 2011. Czekamy z niecierpliwością!

Więcej na temat Red Hot Chili Peppers w „Monografii” w poniedziałek 4 lipca, o 21: 00 w rebel:tv. Powtórka w czwartek o godz. 16.00 oraz w niedzielę o godz. 19.00.

2011-07-04T12:53:37+00:004 lipca 2011|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: