zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Geometria w modzie

Geometria w modzie

Aby być modną tego lata, postaw na wzory geometryczne. Kwadraty, koła, romby czy pasy to motywy, które powinny znaleźć się w Twojej szafie.

Lekcja matematyki
Projektanci lubią zaskakiwać i często czerpią inspirację do tworzenia swych kolekcji z otaczającej ich rzeczywistości. Tym razem sięgnęli do uczniowskich zeszytów i przenieśli jedną z matematycznych dziedzin na faktury materiałów.
Geometryczne wzory pojawiają się w tegorocznych kolekcjach w różnorodnych zestawieniach. Kwadraty, koła, czy inne figury nie zawsze są ułożone w porządku. Porozrzucane po całej powierzchni materiału, kreują pozorny chaos, tworzący jednak bardzo ciekawy efekt. Wzory mogą na siebie nachodzić, na zasadzie mozaiki, bądź mieszać się ze sobą. Styliści radzą jednak, aby nosić wyraziste geometryczne wzory, tak aby nie były przytłaczające dla wzroku. Należy także unikać bardzo krzykliwych kolorów. Bogatą kolekcję ubrań, zgodnych ze wspomnianym trendem, możesz znaleźć w butikach znajdujących się na terenie CH Maximus w Nadarzynie. Bez problemu znajdziesz sukienki, spódnice, bluzki i topy w najróżniejsze figury geometryczne, w kolorach i fasonach jakie lubisz.

 

Uwaga na dodatki
Stylizacje geometryczne powinno się łączyć ze strojami oraz dodatkami jednolitymi w zdobieniach i kolorze. Do sukienki w koła nie zakładaj sweterka, czy marynarki w paski bądź inne wzory, lecz wybierz element jednobarwny. Jeśli chodzi o kolory, to postaw na kontrasty: biel połącz z czernią, czerń z czerwienią itp. Do geometrycznej stylizacji warto dobrać jednolite kolorystycznie dodatki, najlepiej w wyrazistych, kontrastujących kolorach. Szerokie paski, prostokątne torebki, kopertówki i duże, okulary przeciwsłoneczne typu muchy albo kocie to najmodniejsze akcesoria sezonu i jednocześnie dodatki idealnie pasujące do image`u zgodnego z geometrycznym trendem.

2018-03-14T10:46:59+01:0026 lipca 2011|Moda|

Może zainteresuje Cię również: