Garnitury na miarę

Garnitury na miarę

Garnitur jest niezbędnym elementem garderoby każdego eleganckiego mężczyzny. Aby wyglądać w nim dobrze, musi być dobrze skrojony, a rozmiar powinien idealnie pasować na daną sylwetkę. W salonach z garniturami jest całkiem duży wybór rozmiarów, ale nie każdy znajdzie tam taki, który będzie doskonale odpowiadał jego wymiarom i oczekiwaniom​ i z tkaniny, która jemu się podoba.
Można jednak uszyć garnitur na miarę. Dobry krawiec jest rozwiązaniem dla wielu wymagających klientów. Na co zwrócić uwagę, decydując się na jego usługi?

Niestandardowe wymiary

Garnitury na miarę są dobrym rozwiązaniem dla bardzo wysokich panów. Często ubrania, które można znaleźć w popularnych salonach są dla nich zwyczajnie zbyt krótkie – dotyczy to zarówno spodni, jak i rękawów marynarki.
Problem ze znalezieniem odpowiedniego rozmiaru może mieć także bardzo niski lub otyły pan. Dla nich wszystkich dobrym rozwiązaniem będzie szycie na miarę.

Lokalizacja

Zakładów krawieckich jest dzisiaj coraz mniej, bo ogromna konkurencja na rynku odzieżowym sprawiła, że znacznie rzadziej zamawiamy ubrania na miarę. Dobrze zatem rozejrzeć się za takim krawcem, którego zakład znajduje się gdzieś w naszej okolicy. Wówczas przychodzenie na kolejne przymiarki będzie dla nas dużo szybsze i łatwiejsze.

Jest jednak jeszcze jedno dobre rozwiązanie. Niektóre firmy krawieckie, na przykład krawiec Spilliaert​, który jest oficjalnym agentem światowej firmy Scabal w Polsce od wielu lat​, dojeżdżają do lokalizacji wybranej przez klienta na terenie całej Polski. Można zatem zamówić usługę krawiecką z dojazdem do własnego domu. Oszczędza to sporo czasu​.​ To zatem świetne i wygodne rozwiązanie dla zapracowanych lub mniej mobilnych osób.

Oczekiwania

Szycie na miarę daje spore pole do popisu nie tylko jeśli chodzi o dopasowanie garnituru do sylwetki, ale także wyszukanie odpowiednich materiałów, z których ubranie ma być uszyte. ​ Firma Scabal w swojej ofercie ma ok. 5.000 różnych tkanin. Podczas spotkania klient może spokojnie wybrać i porównać tkaniny. Spotkanie u klienta w domu pozwala na konsultację z partnerem życiowym co do materiału. 

​Warto przed spotkaniem zrobić research na własną rękę, ale dobrym rozwiązaniem jest także rozmowa z krawcem. Powiedzmy mu, czego oczekujemy od garnituru. Będziemy nosić go na co dzień czy może tylko na specjalne okazje? Przyda nam się w okresie letnim czy zimowym? Może potrzebujemy jakiegoś wyjątkowego, oryginalnego materiału, bo garnitur chcemy założyć w ważny dzień, na przykład własnego ślubu? Warto przedyskutować te wszystkie kwestie z krawcem, który doradzi, jaki materiał powinniśmy wybrać.

Uszycie garnituru na miarę jest zatem dobrym pomysłem z wielu powodów. Przede wszystkim mamy wówczas pewność, że będziemy świetnie w nim wyglądać. Ubranie będzie dobrze pasować do naszej sylwetki. Odpowiednio skrojone garnitury na miarę tuszują także pewne niedoskonałości figury.

Mamy także pewną dowolność, jeśli chodzi o wybór materiałów. Może być bardziej połyskliwy lub matowy. Cieplejszy lub przewiewny, idealny na lato. Wybór należy do nas, ale warto przed jego podjęciem skonsultować się z krawcem.

Aby zamówić garnitur na miarę, nie trzeba także nigdzie jeździć. Firmy takie jak Spilliaert​ (Scabal)​ oferują szycie z dojazdem do domu. To wygodne rozwiązanie dla każdego.

Garnitury na miaręPomysłodawca artykułu
Artykuł przygotował Spilliaert – ekskluzywny krawiec wykorzystujący materiały od Scabal.
Podziel się wiadomością:

Polecamy również