Fotoodmładzanie

Fotoodmładzanie – zabieg, który odejmie ci lat. Na czym polega i dla kogo jest wskazany?

Aktualnie w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej możemy skorzystać z szerokiej gamy różnego rodzaju zabiegów skoncentrowanych na odmładzaniu skóry. Oprócz wstrzykiwania kwasu hialuronowego, botoksu czy peelingów chemicznych skorzystamy też z zabiegu fotoodmładzania. Na czym on polega i dla kogo jest przeznaczony?

Fotoodmładzanie to nowoczesny zabieg polegający na wykorzystaniu pulsującego światła lasera. Jest on wskazany przede wszystkim dla osób, których skóra wykazuje oznaki starzenia, na przykład pojawiają się na niej zmarszczki, przebarwienia, zmiany naczyniowe. Światło dociera to głębszych warstw skóry, powoduje reaktywację komórek, przebudowuje włókna kolagenowe. Dzięki temu twarz wygląda jeszcze młodziej – zmarszczki ulegają wygładzeniu, pory zmniejszają się, znikają przebarwienia, a skóra jest bardziej gładka, jędrna i elastyczna.

 

Na czym polega fotoodmładzanie?

W trakcie zabiegu stosuje się urządzenie emitujące specjalne intensywne pulsujące światło (ang. Intense Pulse Light, czyli IPL) albo światło w innych technologiach, na przykład Dual Laser sPTF+ Photo Therapy Flash (PTF) – jest to nowocześniejszy laser, który łączy w sobie emisję energii świetlnej oraz cieplnej, co pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych efektów.

 

Światło dociera do skóry i aktywuje znajdujące się w niej fibroblasty, aby produkowały one nowy kolagen oraz włókna elastyny. Jednocześnie w przypadku energii cieplnej dochodzi do poprawy ukrwienia skóry, a poprzez mikrocyrkulację komórki szybciej się reorganizują, co skraca czas oczekiwania na efekty. W rezultacie po zabiegu skóra staje się gęstsza, ulega ujędrnieniu i wygładzeniu, co daje widoczny efekt odmłodzenia. Oczywiście, nie jest on widoczny od razu. Najczęściej efekty widoczne są po kilku tygodniach.

 

Fotoodmładzanie – dla kogo?

Zabieg ten, wbrew pozorom, nie jest przeznaczony tylko dla osób starszych. Może być on stosowany bez ograniczeń wiekowych, również u osób młodszych, u których dopiero zauważa się pierwsze oznaki starzenia się skóry, w tym posłonecznego starzenia się skóry, które pojawia się przy intensywnym opalaniu bez stosowania kremów z filtrem.

 

Najczęściej fotoodmładzanie rekomendowane jest dla osób, które mają drobne zmarszczki, przebarwienia na twarzy, rozszerzone pory, zasinienia pod oczami, rumień skórny, ich skóra jest mniej jędrna, są widoczne na niej naczynka. Dlatego jeżeli mamy te właśnie defekty, fotoodmładzanie może być świetnym zabiegiem, który pozwoli na poprawę wyglądu skóry.

 

Przebieg zabiegu i częstotliwość jego prowadzenia

Przed zabiegiem fotoodmładzania konieczna jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, który oceni stan skóry. Przedstawi on również korzyści i możliwości zabiegu. Sam zabieg trwa zwykle od kilku minut do nawet godziny w zależności od obszaru, który ma obejmować. Przed zabiegiem pokrywa się skórę specjalnym żelem i rozpoczyna się naświetlanie. W trakcie pacjent może odczuwać niewielkie pieczenie lub kłucie. Po zabiegu nakłada się odpowiedni krem.

 

Przez kilka dni po fotoodmładzaniu skóry nie powinniśmy się malować oraz opalać. Także zaleca się używanie kremu z wysokim filtrem SPF w celu zabezpieczenia skóry przed promieniowaniem słonecznym.

 

Dla uzyskania najlepszych rezultatów powinniśmy wykonać serię zabiegów fotoodmładzania. Zwykle zalecane jest od 4 do 6 zabiegów zależnie od stanu skóry oraz oczekiwanych efektów. Zabiegi przeprowadza się w odstępach od 2 do 4 tygodni. Pierwsze efekty zauważymy zwykle po 2 lub 3 zabiegu.

 

Na zabiegi fotoodmładzania zaprasza gabinet Derma Clinica z Krakowa. W jego ofercie znajduje się fotoodmładzanie z wykorzystaniem nowoczesnego urządzenia Dual Laser sPTF+ Photo Therapy Flash (PTF) dającego najlepsze rezultaty. Dokładne informacje dostępne są pod adresem: http://www.derma-clinica.pl/fotoodmladzanie.html.

Scroll to Top
Scroll to Top