Strona główna » Blog » Finał Fashion Desinger Awards w stylu Perlage

Finał Fashion Desinger Awards w stylu Perlage

Uroczystą Galę Finałową 4 edycji Fashion Desingers Awards, która tradycyjnie odbyła się w Soho Factory otworzył pokaz w stylu Perlage. Wysublimowane kreacje adeptów Międzynarodowej Szkoły Projektowania Ubioru oraz prace finalistów konkursu podziwiali przedstawiciele mediów i świata biznesu.

Na widowni zaroiło się od gwiazd. W pierwszych rzędach zasiedli m.in.: Katarzyna Żak, Daria Widawska, Dorota Gardias, Marieta Żukowska, Monika Mrozowska, Odetta Moro-Figurska, Ewa Bukowska, Agnieszka Więdłocha, Małgorzata Buczkowska, Anna Oberc, Aleksandra Mikołajczyk, Aldona Orman, Kaja Śródka, Dorota Deląg.

Przewodniczącym Jury 4 edycji FDA został urodzony w samym sercu mody – Mediolanie – Roberto Musso. Jego projekty, słynące z prostoty i oryginalnego wzornictwa, od lat otwierają Milan Fashion Week. Ten znany włoski projektant zdecydował się na wzięcie udziału w konkursie FDA, bo jak sam powiedział, chciał wyłowić prawdziwy talent. I tak się stało! Dla zwyciężczyni Konkursu Fashion Designer Awards 2012 Zuzanny Szamockiej jedną z nagród będzie staż w jego atelier w Mediolanie. Czeka ją także wyjazd na Paris Fashion Week ufundowany przez Cisowiankę Perlage, pobyt na Milan Fashion Week i targach modowych „Bread&Butter” w Berlinie. Ponadto 2,5-letnie stypendium w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru oraz nagroda pieniężna w wysokości 10 tysięcy złotych.

„Strasznie się cieszę ze stażu w Mediolanie. Uczyć się od tak wspaniałego projektanta jak Roberto Musso, patrzeć jak pracuje, pomagać mu to dla mnie wielka szansa” – powiedziała szczęśliwa laureatka. Werdykt podjęło jury, w skład którego weszli m.in.: Małgorzata Socha, Katarzyna Zielińska, Natalia Kukulska, Lidia Popiel, Dorota Williams, Gosia Baczyńska, duet Bohoboco, Andrzej Foder – dyrektor MSKPU, Mikołaj Komar – redaktor naczelny magazynu „K MAG”, Aneta Wikariak – redaktor naczelna „Flesz” i oczywiście pomysłodawczyni i producentka konkursu Joanna Sokołowska-Pronobis.

„Zuza Szamocka wygrała bezapelacyjnie, dużą przewagą głosów. O ile podczas obrad spieraliśmy się aż iskry leciały, to jeśli chodzi o werdykt końcowy byliśmy zgodni. Mnie ujęła spójną kolekcją, świetną konstrukcyjnie, wysmakowaną, prostą w formie. Mam nadzieję, że laureatka wykorzysta szansę. Nagrody, które otrzymała to nie zabawki, lecz konkretne rzeczy, które będą miały wpływ na jej karierę. Mam nadzieję, że przygoda z modą tak naprawdę zacznie się dla niej właśnie teraz”- powiedziała Joanna Sokołowska-Pronobis.

Słów uznania pod adresem laureatki nie szczędzili również pozostali jurorzy. „Jestem szczęśliwa, że to właśnie Zuzanna wygrała konkurs. Należało się jej to jak mało komu. Mam nadzieję, że odpowiednio wykorzysta otrzymane nagrody i staże. Trzymam za nią kciuki. To osoba świadoma, która wie, czego chce. Jej mini kolekcja była bardzo przemyślana” – przyznała Małgorzata Socha, ubrana w długa białą suknię z najnowszej kolekcji Bohoboco. „Konkurs reprezentował bardzo wysoki poziom. Mamy coraz więcej młodych odważnych projektantów pełnych zapału. Cała 10 weszła o jedno pięto wyżej” – dodała Katarzyna Zielińska. A Kaja Śródka podsumowała: „Niektóre kolekcje młodych projektantów były na równi z zamykającym pokazem szanowanego projektanta z Mediolanu. To fajne zaskoczenie”. Wieczór spędzony w Soho Factory, który poprowadziła – ubrana w sukienkę od Bohoboco – Agnieszka Popielewicz, był niewątpliwie wielkim świętem młodej mody. A samo dynamiczne show oraz ciekawa oprawa multimedialna dorównywały prezentowanym kolekcjom.

[nggallery id=2825]

[nggallery id=2828]

[nggallery id=2824]

[nggallery id=2827]

2012-05-29T16:34:44+00:0029 maja 2012|Gwiazdy, Moda|

Może zainteresuje Cię również: