Strona główna » Blog » Filmowe propozycje na weekend – piątek

Filmowe propozycje na weekend – piątek

Nick Eliot jest 28-letnim obiecującym dziennikarzem. Chcąc uciec od zgiełku miasta, postanawia wynająć jakieś lokum na przedmieściach. Zbieg okoliczności sprawia, iż trafia do rodziny Forresterów. Ci są typowymi przedstawicielami bogatej klasy średniej. Ich celem jest zdobywanie pieniędzy i pogoń za karierą, więc wychowywanie Adrienne, 14-letniej córki, schodzi na dalszy plan. Nick nie zastanawia się długo. Domek gościnny na tyłach posiadłości Forresterów wydaje się idealny na jego potrzeby. Nick wprowadza się, lecz szybko okazuje się, że ta decyzja będzie brzemienna w skutki. Adrienne od pierwszego spotkania zaczyna uwodzić przystojnego dziennikarza. Ten początkowo bagatelizuje sprawę, a nawet zdaje się bawić zauroczeniem dziewczyny. Kiedy Adrienne zdaje się coraz mocniej angażować w – z pozoru niewinny – flirt, Nick decyduje o jego zakończeniu. To okaże się punktem zapalnym. Dziewczyna ani myśli zrezygnować z Nicka i zamierza wszelkimi sposobami walczyć o jego względy. Niebawem w gniewie niszczy samochód dziennikarza.

Zauroczenie to wciągający thriller z wyraźnym erotycznym podtekstem. Autorom udało się wykreować sugestywną atmosferę i napięcie godne rasowego dreszczowca. Niewinny flirt, niczym w głośnym Fatalnym zauroczeniu, staje się wielce niebezpieczną zabawą, której skutki są nie do przewidzenia. Wartka akcja obfituje w liczne zwroty, a finał może zaskoczyć niejednego wytrawnego kinomana. Twórcy zadbali o psychologiczną wiarygodność, czego efektem jest ciekawe wniknięcie w przeżycia dorastającej lolitki. Ozdobą filmu Alana Shapiro są błyskotliwe dialogi, a także aktorstwo. Adrienne w wykonaniu Alicii Silverstone uwodzi nie tylko urodą, ale i autentyzmem młodzieńczych emocji. Znakomitym partnerem okazał się Cary Elwes jako Nick, który wiarygodnie ukazał mężczyznę uwikłanego w zakazany związek.

Dwa wyróżnienia MTV Movie Award dla Alicii Silverstone.

PIĄTKOWA PREMIERA

Zauroczenie (The Crush)
Thriller, USA, 1993, 86 min.

Reżyseria: Alan Shapiro
Obsada: Cary Elwes, Alicia Silverstone, Jennifer Rubin, Kurtwood Smith, Amber Benson, Gwynyth Walsh, Matthew Walker, Deborah Hancock, Beverley Elliott, Andrew Airlie, Sheila Paterson, Brent Chapman, James Kidnie, Betty Phillips, Duncan Fraser
Emisje: 08.04.11 g. 21:55, 19.04.11 g. 22:15

2018-03-14T11:26:36+00:008 kwietnia 2011|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: