Strona główna » Blog » Filcowanie jest trendy!

Filcowanie jest trendy!

Filcowanie, albo bardziej swojsko – spilśnianie, jest najstarszą znaną człowiekowi metodą uzyskiwania tkaniny. Najstarszą, a jednocześnie taką, która przeżywa obecnie prawdziwy rozkwit. Powiedzmy sobie szczerze – filcowanie stało się modne!

Najstarsze wiadomości na temat tej techniki pochodzą już z okresu neolitu. Filcu używano w Skandynawii, na Syberii jak również w starożytnym Rzymie i Grecji. Dzisiaj na nowe modne Panie odkrywają metodę spilśniania runa owczego, uczęszczają na specjalne kursy i warsztaty, po czym w zaciszu domowym same tworzą niezwykle stylową biżuterię, akcesoria, torby na zakupy, zabawki dla dzieci, a nawet elementy garderoby!
Wbrew pozorom jednak, filcowanie nie jest takie proste i nie nauczymy się go z podręcznika. Do tego potrzebnych jest kilka godzin praktyki, pod okiem fachowca. Tym bardziej, że filcowanie filcowaniu nierówne i może odbywać się na wiele sposobów. Może to być filcowanie igłą na sucho, na mokro, płaskich form filcowych i przestrzennych, z wykorzystaniem wełny surowej i czesanej, z wełny owczej, koziej, a nawet wielbłądziej.
Kiedy już jednak poznamy bliżej wspaniały świat filcu, jedynym ograniczeniem, w kreowaniu pięknych i stylowych przedmiotów może być tak naprawdę nasza wyobraźnia.
Zatem, drogie Panie – do dzieła! Do filcowania!

[nggallery id=125]

Dziękujemy firmie CES Creative Elis Studio, która zaprosiła nas na organizowane przez siebie warsztaty rękodzieła artystycznego i udostępniła zdjęcia.

2018-03-14T12:27:05+00:0027 września 2010|Styl, Świat Kobiet|

Może zainteresuje Cię również: