zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Festiwal Zdrowia

Festiwal Zdrowia

Już 10 kwietnia we wrocławskim Pasażu Grunwaldzkim odbędzie się wyjątkowy Festiwal Zdrowia, święto profilaktyki i promocji zdrowego trybu życia. W programie m. in. cenne porady ekspertów i wyjątkowy pokaz mody.

Festiwal Zdrowia to przedsięwzięcie organizowane przez Oddział Wrocław Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA- Poland oraz Studencką Sekcję Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego Młoda Farmacja Wrocław. Ich celem jest promocja zdrowego stylu życia oraz profilaktyka chorób i uzależnień. Poprzez Festiwal chcą poszerzyć świadomość Wrocławian na temat ochrony dobrego samopoczucia. Akcja związana jest ze Światowym Dniem Zdrowia obchodzonego co roku 7 kwietnia.

Program Festiwalu został podzielony na panele tematyczne, wśród których znajdziemy m. in. porady farmaceutów, kurs pierwszej pomocy, czy panel antynikotynowy. Część Festiwalu będzie poświęcona także chorobom zaburzenia odżywiania- odbędzie się specjalny pokaz mody promujący walkę z bulimią i anoreksją.

Osobny panel będzie stanowić przeciwdziałanie zakażeniom wirusem HIV oraz profilaktyka chorób nowotworowych. Każdy będzie miał też możliwość skorzystania z nieodpłatnych badań poziomu ciśnienia we krwi i glukozy oraz stanu płuc.

Dzień przed Festiwalem Zdrowia studenci Akademii Medycznej z Wrocławia zapraszają dzieci oraz rodziców do „Szpitala Pluszowego Misia” organizowanego w Pasażu Grunwaldzkim. Akcja ta ma na celu przekonanie maluchów, że nie należy bać się badań i wizyty u lekarza. Partnerem przedsięwzięcia jest Fundacja Na ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Harmonogram Festiwalu Zdrowia:
11:00 – 13:00 Porady Farmaceutyczne
12:00 – 15.00 Ratownicy na ulicy, czyli porady RKO
13:00 – 15:00 Antitobacco
15:00 – 17:00 Zdrowie reprodukcyjne i AIDS, okulistyka
17:00 – 17:30 Fashion Show przeciwko Anoreksji i Bulimii
17:30 – 19:30 Zaburzenia odżywiania

2018-03-14T11:26:24+01:009 kwietnia 2011|Zdrowie|

Może zainteresuje Cię również: