zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Festiwal Piękna dla Afryki

Festiwal Piękna dla Afryki

Wybory Miss Polski 2011 zbliżają się wielkimi krokami. Już pod koniec sierpnia w Płocku poznamy tegoroczną laureatkę konkursu, która reprezentować nas będzie na wyborach Miss World 2011!

Szczegóły wydarzenia zaprezentowano podczas konferencji prasowej Festiwalu Piękna 2011, która odbyła się w piątek, 12. sierpnia. Gośćmi specjalnymi konferencji były gwiazdy muzyczne Festiwalu Piękna, m.in.: Magda Femme, Marcin Majewski Madox, Michał Wiśniewski, aktor, reprezentant jury oraz akcji AFRYKA – PAH i MISS SUPRANATIONAL, Przemysław Cypryański, prowadzący i jurorzy konkursów Miss Polski, Miss Polski Nastolatek oraz Miss Supranational, Katarzyna Cichopek, Krzysztof Ibisz, Dominika Tajner Idzik, Artur Chamski, Maciej Dowbor, oraz oczywiście najpiękniejsze kobiety świata – finalistki Miss Supranational 2011 oraz finalistki Miss Polski 2011.

Oprócz tytułu Miss Polski 2011, w Płocku, w dniach 26-27 sierpnia rozegrane zostaną także dwa inne konkursy: Miss Polski Nastolatek 2011 oraz Miss Supranational 2011. Organizatorzy już bardzo pieczołowicie przygotowują wszystkie trzy gale. Na scenie zobaczymy mnóstwo znanych polskich artystów, popularnych konferansjerów, gwiazdy zasiądą także w jury. I tak w jury wyborów Miss Polski 2011 zasiądzie m.in. Tomasz Ciachorowski (m.in. serial „Linia życia”), a w jury wyborów Miss Polski Nastolatek 2011 m.in. Maciej Musiał z serialu „Rodzinka.pl”.

Na konferencji przedstawiono także szczegóły projektu „AFRYKA„, organizowanej wspólnie z Polską Akcją Humanitarną akcji pomocowej związanej z kryzysem w Rogu Afryki. Polska Akcja Humanitarna w ciągu najbliższych miesięcy będzie realizowała projekty pomocy doraźnej skupionej na dostępie do wody oraz żywności. Kolejnym etapem będą projekty długofalowe, mające na celu wspieranie samowystarczalności miejscowych społeczeństw. Grupą docelową działań PAH będą w szczególności somalijskie dzieci, kobiety oraz matki karmiące, gdyż to właśnie te grupy są najbardziej poszkodowane z powodu nieodpowiednich warunków wodno-sanitarnych i żywieniowych.

W ramach tegorocznych obchodów PAH wraz z Festiwalem Piękna i telewizją POLSAT podjęła wspólną inicjatywę na rzecz pomocy ofiarom katastrofy w Afryce Wschodniej. Już 19 sierpnia, z okazji Światowego Dnia Pomocy Humanitarnej, finalistki Miss Supranational będą zbierać pieniądze do puszek kwestarskich PAH. Zbiórka odbędzie się na ul. Chmielnej i na Nowym Świecie w Warszawie w godzinach 18.00-20.00. Warto dodać, że każdego roku finalistki tych konkursów angażują się społecznie.

[nggallery id=1641]

[nggallery id=1642]

2011-08-13T12:26:04+01:0013 sierpnia 2011|Gwiazdy, Świat Kobiet, Uroda|

Może zainteresuje Cię również: