Festiwal MEDIA I SZTUKA

W tym roku w kalendarzu imprez przygotowanych, by uatrakcyjnić turystom wakacyjny pobyt w Darłowie przybędzie ważna pozycja – I Festiwal MEDIA I SZTUKA. Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna, Joanna Szczepkowska, Wojciech Pszoniak, Chris Niedenthal, Piotr Najsztub, Wojciech Waglewski – to tylko niektórzy z gości, którzy odwiedzą w początku lipca (8-10.07.2011) to urokliwe nadmorskie miasteczko w województwie zachodniopomorskim.

Turyści spędzający wakacje w Darłowie, ale także letnicy z okolicznych miejscowości, będą mieli w drugi lipcowy weekend nie lada gratkę. Na trzy dni do tego popularnego nadmorskiego kurortu ściągną gwiazdy mediów i kultury, aby spotkać się „oko w oko” ze swoją publicznością. Fani będą mogli porozmawiać ze swoimi ulubieńcami na licznych spotkaniach autorskich, ale także podglądać tuzów dziennikarstwa przy pracy, bo na żywo w Darłowie powstawać będzie kilka popularnych programów i audycji – m.in. kultowe „Szkło Kontaktowe” Grzegorza Miecugowa i Tomasza Sianeckiego czy „Dzieci wiedzą lepiej” Katarzyny Stoparczyk. W Darłowie zobaczymy też między innymi Piotra Najsztuba, Marcina Mellera i Mariusza Szczygła.

Gorącą atmosferę mogą mieć również prowadzone na żywo spotkania z politykami. Felietonista i satyryk Michał Ogórek z Gazety Wyborczej porozmawia z pochodzącym z Darłowa ministrem Bartoszem Arłukowiczem, a spotkanie w konwencji „100 pytań do…” z marszałkiem Sejmu Grzegorzem Schetyną poprowadzi dziennikarz Polityki, Cezary Łazarewicz. Kto lubi sport, weźmie z pewnością udział w porannym plażowym „Biegu Śniadaniowym” prowadzonym m.in. przez znanego z Trójki Michała Olszańskiego. Także kulturalna strona festiwalu zapowiada się imponująco. Turyści w Darłowie będą mogli zobaczyć dwa znakomite monodramy – „ADHD” w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej oraz „Belfra” w kreacji Wojciecha Pszoniaka. Nie tylko pasjonaci fotografii ucieszą się z pewnością z wystawy Chrisa Niedenthala oraz spotkania z tym znakomitym reporterem. Dla miłośników dobrej muzyki organizatorzy przygotowali koncert Wojciecha Waglewskiego i Mateusza Pospieszalskiego. A dla fanów kabaretu – występ ekipy „Czyści jak łza”. Znakomitym zakończeniem dnia będą codzienne wieczorno-nocne spotkania z filmami dokumentalnymi Andrzeja Fidyka – znanego reżysera dokumentalisty i szefa redakcji filmów dokumentalnych TVP 1.

Warto zwrócić uwagę na jedną jeszcze atrakcję. W poszukiwaniu młodych talentów sztuki dziennikarskiej Darłowo zorganizuje konkurs na filmowy oraz fotograficzny reportaż z festiwalu. Najlepsze prace zostaną nagrodzone i pomogą być może znaleźć nieoszlifowane diamenty, czyli przyszłe gwiazdy dziennikarstwa. A nagrodzone reportaże zostaną włączone do programu festiwalu MEDIA i SZTUKA za rok.

Przez trzy dni od 8 do 10 lipca z pewnością nikomu nie uda się w Darłowie nudzić. Dobrze wyważony pomiędzy wysokim poziomem merytorycznym i artystycznym a letnim klimatem i swobodną atmosferą program festiwalu gwarantuje nie tylko udane, ale i bardzo intensywne spotkanie ze światem MEDIÓW I SZTUKI.

Do pobrania: program-i-festiwalu-media-i-sztuka

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][nggallery id=1402]

 [/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Podziel się wiadomością:

Polecamy również