Festiwal „Kolej na kobiety”

Strona główna » Blog » Festiwal „Kolej na kobiety”

Festiwal „Kolej na kobiety”

W Głownie zamiast Dnia Kobiet – Tydzień Kobiet
Czyli Festiwal „Kolej na kobiety” pod Patronatem Burmistrza Głowna
W Głownie obchodzony jest nie tylko Dzień Kobiet, ale cały „Tydzień Kobiet”, a wszystko za sprawą zorganizowanego przez Gminę Miasta Głowno i współpracującą z nią lokalną Pracownią M13, Festiwalu „Kolej na kobiety” 2017 pod Patronatem Burmistrza Głowna. Wydarzenia odbywa się w dniach 6-12 marca 2017 r.
Pierwsze dwa dni festiwalu upłynęły pod znakiem aktywności fizycznych i tańca. W poniedziałek, 6 marca blisko 70 pań wzięło udział w bezpłatnych zajęciach i treningach, które w ramach współpracy z Gminą Miasta Głowna odbyły się w Klubie Fit and Jump Głowno. Były to zajęcia salsy solo z instruktorką Anną Rożniatą oraz treningi na trampolinach „Fit and Jump” z trenerką Sandrą Siutą. W drugim dniu festiwalu, 7 marca ponad 60 osób, w tym dwóch panów wzięło udział w Festiwalowym Maratonie Zumby, który odbył się w miejskiej hali sportowo-widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Było tanecznie i wielopokoleniowo. Oprócz głownianek w zajęciach, które w ramach współpracy z Gminą Miasta Głowno poprowadziła instruktorka Marta Kasińska wraz ze swymi koleżankami instruktorkami: Joanną Gałką – Walczykiwicz oraz Paulą Burchart, udział wzięły również mieszkanki Łowicza, Skierniewic i Zgierza.
W środę 8 marca czyli w Dniu Kobiet na centralnym placu miasta – Placu Wolności, odbył się happening pod hasłem „Kobiety! Ach, kobiety! Czym by bez nich był ten świat?” , w ramach którego zorganizowano: prezentację najbardziej oszczędnego auta w Polsce zbudowanego przez studentki i studentów Politechniki Łódzkiej z grupy Iron Warriors, radni Młodzieżowej Rady Miejskiej obdarowywali panie kwiatem – symbolem festiwalu czyli gerberą, a każdy chętny mógł sfotografować się na festiwalowej ściance. Tego samego dnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głownie odbyło się autorskie spotkanie z pisarką Anna Karpińską oraz atrakcje kulinarne przygotowane przez Warsztat Smaku Bistro, wśród tych ostatnich – pokaz flambirowania.
Jeszcze dziś, w czwartek, 9 marca kolejne festiwalowe atrakcje:
* Czwartek (9 marca)
Przychodnia Fundacji Swoboda w Głownie – ul. Sosnowa 4
Godz. 9.00 – 16.00 Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie dla Pań w wieku 50 – 69 lat, które nie korzystały z tego typu badań w ciągu ostatnich dwóch lat.
Miejski Ośrodek Kultury w Głownie – ul. Kopernika 45
(Galeria MOK)
Godz. 18.30 – Wernisaż wystawy rzeźby i malarstwa „Kobieca natura” autorstwa łódzkiej grupy K.A.M.A. w składzie: Marta Wincencjusz, Adriana Nowicka, Karolina Ageena i Anna Suchecka
(Sala widowiskowa)
19.00 – Koncert „Piosenką przez świat” – muzyczna podróż w wykonaniu Emilii Kudry, aktorki Teatru im. S. Jaracza w Łodzi (ok. 2 godzin)
A w kolejnych dniach:
* Piątek (10 marca)
– Salon Florystyczny „Dekores” w Głownie – ul. Kopernika 1
Godz. 19.00 – Warsztaty artystyczno – florystyczne, które poprowadzi właścicielka salonu, florystka Sylwia Orłowska. W programie: plecenie wianków, tworzenie kompozycji z kwiatów oraz dekoracji (ok. 2 godzin).
Bezpłatne karety uprawniające do udziału w warsztatach dostępne były do 3 marca 2017 r. w siedzibie Salonu Florystycznego „Dekores” przy ul. Kopernika 1.
FINAŁ W WEEKEND
*Sobota (11 marca)
– Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza w Głownie – ul. Andersa 37
Godz. 11.00 – Bezpłatne warsztaty z duetem psycholożek Izabelą Kobierecką i Agnieszką Ptasińską pt.: ”Moc kobiecego NIE – czyli sztuka łagodnego odmawiania”, na których uczestniczki dowiedzą i nauczą się m.in.:
• czemu tak trudno czasem odmówić, nie mając przy tym poczucia winy i dylematu, czy aby czasem nie było się w tym za bardzo agresywną i egoistyczną;
• poznać procedurę asertywnej odmowy, która umożliwia „mówienie Nie” z klasą;
• poćwiczyć odmowę w przyjaznej, babskiej atmosferze pod czujnym okiem trenera .
– Dworzec PKP w Głownie – ul. Kolejowa 2
Godz. 13.00 – MINI TARGI „PROMUJ SIĘ LOKALNIE” – w targach udział wezmą firmy i instytucje wspierające festiwal (fundatorzy atrakcyjnych nagród i organizatorzy atrakcji towarzyszących festiwalowi) będą to:
• Salon optyczny ITALOOPTICA
• Kinder Libra Party
• Stowarzyszenie „Niezapominajka” działające przy ŚDS w Głownie
• Salon florystyczny „Dekores”
• Klub Sportowy „Głowno w biegu”
• Salon urody Damian Lis w Łodzi
• Krawiectwo „Kocham szycie”
Równocześnie w Sali Dworca PKP w Głownie odbywać będzie się akcja
„BEAUTY EXPRESS – oddaj się w ręce ekspertów”.
Uczestniczki będą mogły bezpłatnie skorzystać z porad:
• Fryzjera – Damaina Lisa
• Wizażystki i kosmetyczki – Marleny Słomy
• Stylistki mody – Agaty Krakowiak
• Masażysty – Jakuba Kosielskiego
• Dietetyka – Marty Bartosik
Herbaciarnia Zakątek w Głownie – ul. Zgierska 5
Godz. 19.00 – Wieczór karaoke dla Pań pod hasłem „…kobiety i śpiew” (do godz. 22.00)
* Niedziela (12 marca)
Boisko Orlik przy Szkole Podstawowej nr 3 w Głownie – ul. Karasicka 35
Godz. 10.00 – Bezpłatny trening i spotkanie z klubem sportowym „Głowno w biegu” (ok. 2 godzin)
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza w Głownie – ul. Andersa 37
Godz. 11.00 – Bezpłatne warsztaty z duetem psycholożek Izabelą Kobierecką i Agnieszką Ptasińską pt.: „Fajna rodzinka nie tylko na zdjęciu – czyli jak wychowują nas dzieci” (ok. 3 godzin), na których uczestniczki będą miały okazję m.in.:
• poznać takie podejście do wychowywania dzieci, aby wszyscy byli zadowoleni,
• dowiedzą się jak budować relacje, aby dzieci chciały być blisko rodziców nie tylko wtedy gdy są małe,
• zobaczą jakie bariery utrudniają zdrowy dialog i poznają metodę rozmowy, która zmienia wszystko.
Godz. 15.00 – Spotkanie z autorką bloga „Krystyno, nie denerwuj matki” Michaliną Grzesiak (ok. 90 minut)
Dworzec PKP w Głownie – ul. Kolejowa 2
Godz.17.30 – Wielki finał festiwalu – FASHION EXPRESS (ok. 2 godzin)
W programie:
• pokazy kolekcji firm produkujących odzież w Głownie (Bergamo by Jolanta K., Fobya.com, KO-KA, Primo Fitness) w roli modelek mieszanki Głowna i nie tylko,
• występ zespołu Billie Jean z Łodzi,
• pokaz specjalny kolekcji projektantki Angeliki Józefczyk (asystentki duetu Parprocki&Brzozowski, laureatki wielu konkursów modowych),
• rozstrzygnięcie konkursów festiwalowych,
• poczęstunek w postaci tortu festiwalowego,
• pamiątkowe zdjęcia na ściance z czerwonym dywanem.
ZAPRASZAMY!
Zachęcamy do śledzenia bieżących informacji i filmików będących zapowiedziami poszczególnych atrakcji na profilu festiwalowym https://www.facebook.com/kolejnakobiety/
Więcej informacji również na kolejnakobiety.pl
2018-03-14T04:02:15+00:00 9 marca 2017|Świat Kobiet|

Zostaw komentarz