Festiwal Dnia Ziemi 2019 za nami

Wilki, ptaki, wegetarianie… Festiwal Dnia Ziemi 2019 za nami!

Wilki, ptaki, wegetarianie, konkursy, prelekcje i warsztaty. W Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Bytomiu zakończył się pełen atrakcji – i z ważnym przesłaniem! – Festiwal Dnia Ziemi 2019. Mieliśmy przyjemność być patronem medialnym tego ciekawego wydarzenia.

FESTIWAL DNIA ZIEMI zorganizowany przez Elizę Flaszewską w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Bytomiu (we współpracy ze Śląskim Ogrodem Botanicznym w Radzionkowie oraz Akademią Hegemon) to szereg akcji, których celem było – i jest nadal – promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Tegorocznym hasłem kampanii Dnia Ziemi jest ochrona zagrożonych gatunków.  Nic zatem dziwnego, że zwierzęta grały tu główną rolę.

Już pierwszego dnia festiwalu rozdano nagrody w konkursie plastycznym „Nie taki wilk straszny, jak go malują”, na który napłynęło wiele prac z całego województwa śląskiego. Nagrody, ufundowane przez markę Jack Wolfskin, MDK nr 1 w Bytomiu, Śląski Ogród Botaniczny wręczył Prezydent Miasta Bytomia – Adam Fras.

Uczestnicy Festiwalu wzięli również udział w prelekcji „Ile wody trzeba zużyć, aby wyprodukować jednego steka?” przygotowanej i poprowadzonej przez Paulinę Czubę, będącej niejako wprowadzeniem i promocją wegetarianizmu na konkretnych przykładach, a także prelekcji „O zwierzętach pospolitych, ale nieznanych”, której autorem i prowadzącym był Łukasz Fuglewicz.

Drugiego dnia Festiwalu Dnia Ziemi uczestnicy wzięli udział w warsztatach „Odczytywania etykiet, symboli i oznaczeń ekologicznych na produktach„, warsztatach rękodzielniczych i recyklingowych oraz prelekcji „Po co nam zapylacze?„, podczas której dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy nt. owadów, zobaczyliśmy jak wygląda prawdziwy ul i oglądaliśmy pszczoły, osy i trzmiele w powiększeniu.

W ostatnim dniu Festiwalu Dnia Ziemi w Bytomiu zaprezentowano m.in. spektakl teatralny pt.: „Prawo jazdy” w wykonaniu teatru MAŁE ERATO, w reżyserii Danuty Szymczyk, odbyła się interaktywnej prelekcji połączonej z pokazem rekwizytów i zdjęć autorstwa fotografika Tomasza WieczorkaCo to jest czatownia i na co się w niej czatuje?”, a także w akcji na żywo -sadzenia dębu na terenie Centrum Sportu SKARPA w Bytomiu zorganizowanej przez Akademię Jogi Hegemon.

Bez wątpienia przez te trzy dni nie można było się nudzić! Było ciekawie i inspirująco!

Organizatorzy: Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Bytomiu, Akademia Hegemon, Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie, MZZiGK w Bytomiu.
Sponsor strategiczny: Jack Wolfskin oraz WILCZASTRONA.COM.
Patronat medialny: MODAiJA.PL

Scroll to Top
Scroll to Top