zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Feng shui: mieszkanie – odc. 2 (audio)

Feng shui: mieszkanie – odc. 2 (audio)

Dom jest bardzo ważnym miejscem w naszym życiu. Spędzamy tam dużo czasu i chodzi o to, żeby dom nam sprzyjał. Wszystko, co nas otacza, ma na nas wpływ, a my mamy wpływ na to, co nas otacza, zwłaszcza jeśli chodzi o mieszkanie. Możemy sobie ustawić meble jak chcemy, pomalować jak chcemy, posprzątać. Najważniejsze w feng shui jest sprzątanie, czyli porządek.

Wysłuchaj audycji

Tu znajdziesz odcinek pierwszy

W domu powinno być uczucie, dom powinno się kochać. Pokochaj swój dom! – to jest jedna z ważnych rzeczy, bo dom jest odwzorowaniem naszego życia. Nasze mieszkanie według ośmiokąta bagua zawiera dziewięć rejonów naszego życia. I znając te rejony, wiedząc, w której części domu one są, można wpływać na swoje życie, kreować je. Po pierwsze, robiąc tam porządki, po drugie, ustawiając rzeczy odpowiednio.

Co to znaczy dobre feng shui? Dobre feng shui to jest porządek, piękno, harmonia, równowaga, i właśnie uczucie, które to w sumie nam powinno dać. Czyli wchodzisz do domu i czujesz się dobrze. Chce ci się odpocząć, chce ci się tam być, chce ci się wracać do niego.

Bardzo ważne jest w domu pierwsze wrażenie. Ono ma wpływ na całe nasze bycie w domu i życie. Jeżeli wchodzimy do domu na ścianę, to możemy w pewnym sensie odczuwać blokadę w naszym życiu. Mamy potencjał, chcemy coś robić, a nie możemy, bo coś na blokuje. I wchodzenie na ścianę, wchodzenie na łazienkę, na bałagany, wieszaki, itd., takie jakieś negatywne elementy, może nas dołować, może nie dawać nam pełnych możliwości relaksu czy pracy, zależy, na co się nastawiamy.

W domu każde miejsce jest ważne. Nie ma miejsc mniej ważnych, bardziej ważnych, czy to jest za drzwiami, czy to jest za szafą, czy pod szafą. Każde miejsce odpowiada za część naszego życia i chodzi o to, żeby zadbać o każde miejsce. I wtedy, jeżeli energia jest równomiernie rozłożona, to w naszym życiu może nastąpić harmonia i wspieranie się poszczególnych dziedzin, z których się nasze życie składa.

Według feng shui to jest tak: rodzina i nauczyciele, bogactwo, inaczej pomyślność, sława albo oświecenie, albo jedno i drugie, związki, małżeństwo. W związkach są oczywiście związki ze wszystkimi ludźmi, a jeśli chodzi o pracę to związki z klientami. Potem dzieci, twórczość, dzieci też są kreacją człowieka, przyjaciele, podróże i doświadczenia. Następnie kariera, inaczej droga życiowa, wiedza, samorozwój. I dziewiąty rejon, czyli zdrowie, który jest efektem działania wszystkich poszczególnych wymienionych rejonów.

Kiedy pierwszy raz spotkałam się z tym podziałem, to było to dla mnie bardzo znaczące, bo zobaczyłam swoje życie trochę z dystansu. No i wtedy nie wyglądało to dobrze, powiem szczerze. Zaczęłam stosować zasady feng shui. Zaczęłam przestawiać, malować, zmieniać wszystko, ale z drugiej strony pracowałam na innym poziomie. Na przykład, jak miałam kłopoty rodzinne, to wcześniej się od rodziny odcinałam, a teraz sie zaczęłam przyszywać do niej.

Nie wystarczy tylko przestawiać, ale też chodzi o to, żeby wykonywać jakieś konkretne działania, żeby to wspierać.

2018-03-14T10:30:21+01:0015 września 2011|Psyche|

Może zainteresuje Cię również: