Strona główna » Blog » FashionPhilosophy Fashion Week Poland – podsumowanie

FashionPhilosophy Fashion Week Poland – podsumowanie

FashionPhilosophy Fashion Week Poland – co udało się osiągnąć organizatorom przez 3 lata istnienia imprezy promującej polską modę?

Fashion Week Poland to impreza, która uporządkowuje polski rynek mody w rytmie światowych trendów. Powstała moda na modę oraz regularność tworzenia kolekcji przez wielu projektantów.

Dzięki umowom partnerskim Fashion Week Poland z zagranicznymi imprezami modowymi, najzdolniejsi polscy designerzy pokazują swoje projekty w Portugalii, Niemczech, Austrii, Francji, Wielkiej Brytanii, Rosji i na Ukrainie. Już po pierwszej edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland w 2009 roku finalistka konkursu Złota Nitka – Olga Szynkarczuk została zaproszona na prestiżowe targi Who’s Next w Paryżu. W tym samym roku projektanci z grupy MMC Design Studio pierwsi z polskich projektantów w trakcie Volvo Moscow Fashion Week mieli okazję zaprezentowania własnej kolekcji. Pokaz ten był konsekwencją wieloletniej współpracy biura FashionPhilosophy Fashion Week Poland z organizatorami tej czołowej rosyjskiej imprezy.

Od pierwszej edycji polskiego tygodnia mody aktywnie trwa współpraca z Moda Lisboa w Portugalii. Tradycją stała się już obecność portugalskich designerów w polskiej edycji i analogicznie polskich projektantów w Portugalii. Podczas Moda Lisboa Fashion Week swoje kolekcje pokazali m.in. Łukasz Jemioł i Dawid Tomaszewski. W marcu tego roku swoją kolekcję zaprezentował Piotr Drzał.

W ubiegłym roku (2011) podczas Mercedes Benz Fashion Week w Berlinie w Glass Haus Arena odbyły się pokazy Jagody Piekarskiej i Hyakinth. W tym samym czasie w głównej lokacji Berlin Fashion Week, przy Bramie Brandenburskiej odbył się pokaz Dawida Tomaszewskiego. W showroomach pojawili się Sylwia Rochala i Maldoror. Wśród partnerstw łódzkiej imprezy jest obecny też Lviv Fashion Week, który gościł Natashę Pavluchenko i duet Bohoboco.

W 2011 roku zarząd targów Igedo Dusseldorf i przedstawiciele Fashion Week Poland podpisali list intencyjny o współpracy. W efekcie tego dwa razy do roku w ramach Style Project polscy projektanci pokazują swoje kolekcje . W 2011 podczas targów IGEDO Signatures Dusseldorf- na stoiskach i w pokazach mody zaprezentowali się Aleksandra Kmiecik, Aga Pou, Monika Jaworska, Julia Zaremba a w pokazie specjalnym Dawid Tomaszewski.

Kolejna edycja zaowocowała Dniem Polskim i prezentacją 4 polskich kolekcji wśród których pojawiły się, Aleksandra Kmiecik i Anna Dudzińskaj, marka Blessus oraz Milita Nikonorov (5 lutego 2012) zaś wieczorny pokaz kolekcji Natalii Jaroszewskiej była najważniejszym pokazem podczas tego specjalnego wydarzenia dedykowanego dla Fashion Week Poland w trakcie drugiego dnia Igedo Signatures w Dusseldorfie.
Projekty Agaty Wojtkiewicz, Natalii Jaroszewskiej i Maldoror zostały zauważone podczas czwartej edycji FashionPhilosphy przez Marię Oberfrank z MQ Vienna Fashion Week, co zaowocowało zaproszeniem projektantek do Wiednia i pokazami w ramach austriackiego Tygodnia Mody(wrzesień 2011) .

Agata Wojtkiewicz we wrześniu 2011 odwiedziła też London Design Festival w ramach pobytu studyjnego dla laureatów międzynarodowego konkursu Young Creative Entrpreneur – Design and Fashion Award 2011. Wyjazd był konsekwencją wygranej w konkursie Young Creative Enterpreneur organizowanego przez British Council .

Artykuły i relacje na temat polskich projektantów w zagranicznych mediach z całego świata, takich jak międzynarodowe wydania ELLE, Zink Magazine z Nowego Jorku, Fashion Insider, portugalskiego Hitmag, Stylus, Men’s Health przestały być rzadkością. Regularnymi stały się publikacje w jednym z najważniejszych tytułów w branży – COLLEZZIONI. Żadna z imprez organizowanych w naszym kraju nie przyciąga w jednym czasie i miejscu takiej ilości prasy zagranicznej i nie kumuluje takiej ilości publikacji w mediach zagranicznych.
FashionPhilosophy kierunkuje rynek mody jak również umożliwia młodym projektantom start na arenie międzynarodowej. Impreza z sezonu na sezon zyskuje coraz większą popularność i jest jednym z kluczowych wydarzeń wpisujących się w strategię marki Łódź, miasta przemysłów kreatywnych.

FashionPhilosophy FASHION WEEK POLAND to projekt organizowany we współpracy z Urzędem Miasta Łodzi. Oficjalnym partnerem medialnym wydarzenia jest magazyn ELLE, a głównym sponsorem marka Orsay.

Zobacz również:
Agata Wojtkiewicz na 6 FPFWP
Piotr Drzał na 6 FPFWP
Tomaoto na 6 FPFWP
Berenika Czarnota na 6. FPFWP

[nggallery id=2697]
2018-03-14T09:45:16+00:0024 kwietnia 2012|Moda|

Może zainteresuje Cię również: