Strona główna » Blog » Fashion Democracy #01. Pop up Shop polskich projektantów i firm

Fashion Democracy #01. Pop up Shop polskich projektantów i firm

Czy dla mody niszowej odpowiednim miejscem jest przestrzeń komercyjnego obiektu handlowego? Jak najbardziej!

Pop Up Shop (z ang. pojawiający się sklep) to modowy hit eksportowy. Idea sklepu, który otwierany jest na pewien określony czas narodziła się w Stanach Zjednoczonych.

W ślad za amerykańskim, sprawdzonym wzorcem sklepów typu Pop Up Shop- organizatorzy Warsaw Fashion Weekend i współtwórcy klubu sprzedażowego labohemia.pl postanowili przybliżyć mieszkańcom Warszawy idee „pojawiających się sklepów”. W weekend 16 i 17 lutego w typowo komercyjnej przestrzeni miejskiej jaką jest centrum handlowe Blue City – swoje kolekcje zaprezentowali zdolni, polscy projektanci.

Jak sami organizatorzy Fashion Democracy podkreślają, ich celem było wyjście w struktury miasta mody: niezależnej, unikatowej a przede wszystkim autorskiej. Ponad 60 projektantów ubrań, biżuterii i akcesoriów było nie lada gratką dla wszystkich fashionistów i miłośników naszej rodzimej mody. Kolekcje sygnowane polskimi nazwiskami dały nam niesamowita okazję by zaopatrzyć garderobę w oryginalne, często unikalne rzeczy.

Wśród projektantów ubrań pojawiły się takie nazwiska jak: Lana Nguyen, Anna Wiszniewska czy Aleksandra Markowska, których prace brały udział w międzynarodowych magazynach modowych. Organizatorzy nie zapomnieli o fanach street’owego, niezobowiązującego stylu oraz basic’owej wygody. Popularnością wśród tłumów kupujących cieszyły się luźne, dzianinowe bluzy, spodnie oraz płaszcze z kapturem, idealne na zbliżający się sezon wiosenny. Jak mawiała Marylin Monroe, kobiety najbardziej na świecie kochają diamenty. Cóż, diamentów może nie było- natomiast polscy projektanci biżuterii, wiedzą czego potrzebuję współczesna kobieta, oferując możliwość wyboru wielu oryginalnych ozdób.

Jak udowadniają organizatorzy Fashion Democracy, polska moda nie musi być ekstrawagancją! Zachęceni sukcesem I edycji targów zapowiadają następne. Wszystkie szczegóły odnośnie Fashion Democracy możecie śledzić na: www.fashiondemocracy.pl

[nggallery id=4313]
2018-03-14T08:27:12+00:0026 lutego 2013|Moda|

Może zainteresuje Cię również: