Fairma Ethical Design

Fairma Ethical Design – pierwszy w Polsce sklep z wegańskim obuwiem i akcesoriami!

Dziś nie wystarczy upolować ciucha czy buty z najnowszej kolekcji. Wypada jeszcze zainteresować się tym, jak były wyprodukowane, czy nie ucierpiały przy tym zwierzęta i czy nie zaszkodziły naszej planecie. To, co nosimy ma być nadal modne, stylowe, unikatowe, a najlepiej niszowe, ale nie powinno przy tym niepokoić naszego sumienia. Ten alternatywny trend na dobre zadomowił się na światowych wybiegach. Odpowiedzią na niego jest także pierwszy w Polsce sklep z wegańskim obuwiem i akcesoriami – zlokalizowana w Krakowie, ale też prowadząca internetową platformę sprzedażową Fairma Ethical Design.

Pomysł na sklep zrodził się z miłości do obuwniczego designu, ale także obserwacji dzisiejszych konsumentów – w tym zwłaszcza Millenialsów. Jest to pokolenie, które do mody podchodzi świadomie, selektywnie, a czasem nawet buntowniczo. W ich przypadku dobrze zaopatrzony concept store wygrywa z sieciówkami, ukryty w modnej dzielnicy butik bije na głowę galerię handlową, a niszowy brand jest chętniej wybierany niż marka, którą widać na dziesiątkach billboardów. Liczy się to, co nieoczywiste, niemasowe i niewyeksploatowane. Ten swoisty powiew świeżości w modzie widać wyraźnie we wzornictwie. W Fairmie można znaleźć alternatywne materiały, z których wykonane jest obuwie i akcesoria. Należy do nich przykładowo naturalny korek, sznurek, organiczna bawełna, wysokiej jakości mikrofibra czy Piñatex – materiał z włókien liści ananasa. Estetyka butów również odbiega od standardów. Choć znajdą się tu rozwiązania dla fanów klasyki, większość modeli odznacza się oryginalnym stylem i kolorystyką. Asortyment sklepu tworzą starannie wyselekcjonowane produkty – m. in. z Portugalii, Anglii, Niemiec, Włoch, ale także pochodzące od naszych rodzimych producentów. Przebierając w tak unikatowej kolekcji, możemy mieć pewność, że za rogiem nie trafimy na osobę, która nosi identyczne jak my buty czy gadżety.

Fairma to jednak nie tylko niepowtarzalny design, ale przede wszystkim wyjątkowa filozofia. Sklep promuje ideę odpowiedzialnych i świadomych zakupów, które odcinają się od eksploatacji zwierząt, taniej siły roboczej i zasobów środowiska. FAIR FILOZOFIA opiera się na trzech filarach – respect for human rights, animals rights and environment. W praktyce oznacza to dystrybucję wyrobów tylko takich producentów, którzy na każdym etapie produkcji – począwszy od projektu aż po wybór surowca – maksymalnie dużą uwagę przykładają do aspektów etycznych. Dzięki temu klienci nie trafią na komponenty (np. skóra czy nawet klej) butów i torebek, które przyczyniły się do krzywdy ludzi bądź zwierząt. Wiele modeli powstało za sprawą recyklingu, czyli wykorzystania już raz użytego tworzywa. Doskonałym tego przykładem może być marka NAE, która produkuje buty z wtórnie odzyskanego surowca z butelek PET). Wiele wyrobów posiada też odpowiednie certyfikaty, które potwierdzają ich wegański charakter, dystrybucję na prawach sprawiedliwego handlu czy też użycie organicznej bawełny.

Za każdą marką obecną w Fairmie stoi określona historia. Dzięki temu można mieć pewność, że nie są to przypadkowe buty dla przypadkowych osób. Jednak ich szeroki wybór – od hipsterskich sneakersów aż po eleganckie sztyblety – sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Założycielka sklepu ma w planach uruchomienie własnej produkcji wegańskich akcesoriów – na początek pasków i portfeli. Wzrosną więc szanse nie tylko na znalezienie tutaj swoich wymarzonych butów, ale także dokupienie niebanalnego gadżetu czy upominku dla bliskiej osoby. Od samego początku Fairma przyciąga ludzi z całego świata, którzy spacerując po krakowskim Kazimierzu trafiają na ten unikatowy koncept lub też poszukując niebanalnych rozwiązań w sieci, znajdują stronę www.fairma.pl. Estetyka splata się tu z etycznym podejściem, bowiem buty nie tylko cieszą oko, ale też nie obciążają sumienia. A właśnie na to stawiają silny akcent najnowsze trendy. Moda ma odpowiadać naszemu stylowi życia i przekonaniom, a w ich centrum coraz częściej pojawia się bycie fair w stosunku do otaczającego nas świata.

Scroll to Top
Scroll to Top