Ewa Farna – Najnowsza płyta już w sklepach

Strona główna » Blog » Ewa Farna – Najnowsza płyta już w sklepach

Ewa Farna – Najnowsza płyta już w sklepach

„(W)inna” to nowa płyta Ewy Farnej. Krążek właśnie trafił do sprzedaży. Znajduje się na nim 12 piosenek, w tym przebój „Znak”.  Ewa Farna przyznaje, że najnowsza płyta jest dla niej wyjątkowo ważna. Współautorką tekstów i muzyki jest sama wokalistka.

– Mam 20 lat i po raz pierwszy próbowałam swoich sił. Więc był to taki krok do świata nieznajomego i trochę się bałam, ale strasznie się cieszę, że jest takie moje dziecko na świecie i zobaczymy, jak ludzie będą reagować – powiedziała Ewa Farna w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Lifestyle.

Ewa Farna jest autorką większości tekstów na swojej nowej płycie.

 – Na poprzednich płytach już pracowałam, już pisałam niektóre teksty, ale nie w takiej ilości i zazwyczaj były to czeskie teksty. W polskich jeszcze się tak nie czułam i ze słownikiem siedziałam, żeby wynagrodzić to, że nie mam bogatego słownictwa niestety – przyznała wokalistka.

Piosenkarka zdradziła też jak powstał oryginalny tytuł jej płyty.

– Był singiel‘Znak’ i było niemalże oczywiste, że nazwa płyty to będzie ‘Znak’. Ja uznałam jednak, że zrobimy niespodziankę. Wymyśliłam więc sobie coś takiego ‘(W)inna’. Czy to, że jestem inna, czy my jesteśmy inni, czy to znaczy, że jesteśmy winni. I to jest takie trochę, że jak ktoś idzie poza ten cały tłum albo przeciwko niemu, to znaczy od razu, że jest zły. A myślę, że nie – podsumowała artystka.

Nowa płyta Ewy to jej pierwszy krążek, który najpierw miał premierę w Polsce, a dopiero potem pojawi się w Czechach. Ostatnia płyta wokalistki – „EWAkuacja” – ukazała się w 2010 roku.

2013-10-23T12:03:58+00:00 23 października 2013|Kultura|