Strona główna » Blog » Encyklopedia materiałów odzieżowych

Encyklopedia materiałów odzieżowych

Na rynku pojawiła się niezwykle interesująca pozycja, szczególnie dla projektantów mody i miłośników mody – „Encyklopedia materiałów odzieżowych„. Co ciekawe i warte podkreślenia, to pierwsza książka z rekomendacją Fashion Designer Awards.

Wydawnictwo Arkady w swoim dorobku ma już wiele książek związanych z modą, lecz ta pozycja jest pierwszą nie tylko dla projektantów mody i krawców, lecz także wszystkich osób zainteresowanych możliwościami kreatywnego wykorzystania tekstyliów. Autorką jest Gail Baugh wykładowca materiałoznawstwa i rozwoju produktu na Uniwersytecie Stanowym w San Francisco oraz w tamtejszym Instytucie Projektowania Mody i Merchandisingu.

Encyklopedia jest obszernym katalogiem tkanin i dodatków zawierającym słownik terminów, definicji poszczególnych rodzajów tkanin, ich splotów, podstawowych cech i przeznaczeń. Opisanym zagadnieniom towarzyszą fotografie próbek oraz zdjęcia gotowych ubiorów, lista charakterystycznych cech, opis zalet, wad i typowych składów surowcowych. Dzięki niej można znaleźć idealny materiał do realizacji swojej wizji bo jak sam podtytuł mówi jest to Podręcznik kreatywnego doboru tkanin dla projektantów.

Jak twierdzi producentka i pomysłodawczyni konkursu Fashion Designer Awards Joanna Sokołowska-Pronobis „Książka ta jest swego rodzaju biblią , elementarzem dla młodych projektantów ale także wytrawnych designerów , dlatego wszyscy półfinaliści 5 edycji FDA na pewno ją dostaną. Szata graficzna jest bardzo imponująca a merytoryka na bardzo wysokim poziomie – zdecydowanie polecam ją wszystkim pasjonatom mody”

2018-03-14T08:52:34+00:006 listopada 2012|Kultura, Styl|