Strona główna » Blog » Eleganckie buty męskie – czym powinny się charakteryzować?

Eleganckie buty męskie – czym powinny się charakteryzować?

Mówi się, iż moda dla mężczyzn się nie zmienia, jednak od początku XXI trendy wzornicze stale wskazywały nowe kierunki projektantom. Na rynku obuwia można spotkać rozmaite warianty męskich butów na eleganckie okazje, aczkolwiek problemem może okazać się wybór tych odpowiednio stonowanych.

Wiele osób łudzi się, iż odświętny lub wieczorowy strój można skomponować, nie zwracając uwagi na eleganckie buty męskie. Popularna opinia głosi, iż prawdziwego gentlemana wręcz poznaje się po butach. Nawet mężczyzna nie jest miłośnikiem strojów o wysokim stopniu formalności, wciąż powinien posiadać półbuty męskie wizytowe w ilości choć jednej pary. Młode osoby nie zawsze to rozumieją, jednak nawet najlepsza kreacja garniturowa może zostać doszczętnie zrujnowana przez nieodpowiednio dobrane buty męskie. Skórzane modele z pewnością są wyznacznikiem luksusu. Zakładając je, można w łatwy sposób zaimponować znajomym. Kupując dobre buty, warto przygotować nieco więcej gotówki oraz dowiedzieć się, na jakie parametry poza rozmiarem należy zwrócić uwagę. Źle wybrane obuwie może być nie tylko przyczyną wizerunkowego faux-pas, lecz także może trwale wpłynąć na zdrowie nóg.

Podstawowe parametry, jakimi cechują się eleganckie buty męskie

Dobre buty męskie to takie, które mogą towarzyszyć przy rozmaitych okazjach. Modne obuwie to bardzo ważny czynnik, który nie tylko pozwoli odnieść sukces na rozmowie kwalifikacyjnej, a także pozwoli przetańczyć całą noc na weselu dobrego znajomego. To jakie buty nosi mężczyzna, stanowi pewien niewerbalny sygnał, który świadczy o jego statusie społecznym oraz charakterze. Najlepiej postrzeganym w tym aspekcie materiałem jest skóra naturalna. Buty męskie skórzane były stale modne i to zapewne szybko się nie zmieni. Najważniejszy parametr, który powinien się zgadzać to rozmiar. Określany jest zwykle jedną liczbą, która okazuje się złudna dla osób mających szerokie stopy. Choć długość buta się zgadza, to najmniejszy palec jest stale uciskany, co powoduje odciski oraz bąble. Buty należy przymierzać więc na miejscu, ponieważ to gwarantuje dobre dopasowanie anatomiczne, które może być trudne do osiągnięcia przy zakupie internetowym. W kwestiach wzorniczych buty powinny być przede wszystkim nieskomplikowane, co niektórych może zdziwić.

Prostota jest bardzo elegancka i niezawodna

Kupując buty wizytowe, warto stawiać na skromne oraz wypróbowane rozwiązania. Dzisiejszy rynek obuwniczy jest wręcz pełen przelotnych trendów o wątpliwej atrakcyjności. Buty, z którymi będziemy mieć do czynienia w trakcie przymierzania, z pewnością będą mieć różne aplikacje. Zadarte noski, rozcięcia oraz dodatkowe przeszycia stanowią zbędną zabawę formą i w efekcie obniżają stopień elegancji. Wszelkie modyfikacje sprawiają, że buty przemijają wraz z modą na nie. Choć klasyka jest bardzo mało podatna na współczesne trendy wzornicze, ma jedną istotną zaletę. Klasyczne buty męskie skórzane mogą służyć latami i stale będą prezentować się bez zarzutów.

W jaki sposób dobrać buty męskie? Brogsy stają się coraz bardziej modne

Dla osób preferujących bogate zdobienia także są dobre wiadomości. Brogsy to bardzo finezyjny typ obuwia, który mimo wielu aplikacji wpisuje się w klasyczną estetykę. Brogsy w odcieniach brązu idealnie nadają się jako element do garniturów z charakterem, a szczególnie tych z tweedu oraz flaneli. O ile pełne brogsy (zwane w Stanach Zjednoczonych wing tip) mogą wydawać się kiepskim wyborem na spotkania o wysokim stopniu formalności, to buty semi-brogues spełnią swoje zadanie przy okazjach wieczorowych.

Jakie inne półbuty męskie wizytowe są godne uwagi mężczyzny?

Buty męskie brogsy świetnie nadają się na półformalne imprezy oraz eleganckie kolacje ze znajomymi. Najwyższą elegancję prezentują jednak oksfordy, czyli buty z subtelnymi szyciami oraz zamkniętą przyszwą. Równie eleganckie są lotniki, które wyglądają wspaniale, ze względu na formę niezakłóconą jakimikolwiek ornamentami. Obuwie tego pokroju idealnie zestawia się z czarnymi garniturami i białymi koszulami. Na takiej kompozycji stroju można polegać na weselach, formalnych kolacjach, bankietach, a także na oficjalnych spotkaniach.

2018-03-14T03:18:56+00:0022 grudnia 2017|Styl|