Strona główna » Blog » Electronic Beats: muzyka klubowa na letnich festiwalach

Electronic Beats: muzyka klubowa na letnich festiwalach

Jak co roku tysiące osób związanych z kulturą, czy to zawodowo czy hobbystycznie, czekają na nadejście lata. Ale to nie morza, plaży i złocistej opalenizny wyczekują z utęsknieniem, lecz letnich festiwali muzycznych, filmowych i literackich, które zalewają całą Polskę wraz z cieplejszymi promykami słońca. Które z nich warto sprawdzić w pierwszej kolejności? Z pewnością te, które firmuje swoim patronatem T-Mobile Electronic Beats. Muzyka klubowa (i nie tylko!) na najwyższym poziomie gwarantowana!

Wrocław: T-Mobile Nowe Horyzonty

 

Dla wielbicieli kina to od kilku lat pozycja obowiązkowa. Jeden z najbardziej znanych polskich festiwali filmowych cenią sobie nie tylko kinomani, ale i fani dobrej muzyki, która rozbrzmiewa w tym czasie we Wrocławiu za sprawą towarzyszącej festiwalowi sceny Electronic Beats. Muzyka klubowa wydaje się rządzić, ale to nie jedyne, co dla festiwalowych gości przygotowali organizatorzy. Oprócz niekwestionowanych gwiazd sceny klubowej, jak choćby Sherwood & Pinch, których uważa się za liderów światowej sceny dubstepu, we Wrocławiu zagrają też artyści reprezentujący zupełnie inne klimaty. Najlepszym przykładem niech będzie duet Fisz Emade wyrastający z hip-hopu, ale niestroniący od muzycznych eksperymentów i szerokiego instrumentarium. Będzie się działo!

 

Białystok: Up To Date Festival

 

Późnym latem melomani powinni zawędrować na północny wschód do Białegostoku, gdzie 8 i 9 września po raz ósmy odbędzie się Up To Date Festival. To od początku wydarzenie bezkompromisowe, niegodzące się na kicz i tandetę, skupiające oryginalnych artystów i stawiające na syntezę sztuk. Koncerty jak zwykle zostały podzielone na swego rodzaju bloki tematyczne i odpowiadające im sceny: w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbędą się wydarzenia w ramach Centralnego Salonu Ambientu, zaś Stadion Miejski w Białymstoku gościć będzie scenę Technosoul i scenę Electronic Beats. Muzyka klubowa w swoim najlepszym wydaniu zabrzmi we wszystkich tych trzech miejscach. Organizatorzy przygotowali jednak różne typy karnetów – jeśli więc np. interesuje Cię tylko to, co wydarzy się na scenie Electronic Beats, możesz zakupić tańszą wejściówkę na wydarzenia na stadionie, nie płacąc za wstęp do Centralnego Salonu Ambientu.

 

Czego spodziewać się w Białymstoku? Przede wszystkim oryginalnej muzyki elektronicznej – jedną z największych gwiazd festiwalu będzie w tym roku Szwed, ukrywający się pod pseudonimem Abdullah Rashim, który zaprezentuje swój spektakularny live set uwielbiany przez publiczność na całym świecie. To jednak nie wszystko – specjalnie z myślą o festiwalu Up To Date premierowy projekt okryty tajemnicą szykuje O.S.T.R., łódzki raper o niezwykle oryginalnym głosie i niepowtarzalnym flow. Warto tam być, bo to jedyna w swoim rodzaju okazja, żeby to usłyszeć!

2017-08-09T06:52:53+00:009 sierpnia 2017|Styl życia|