Strona główna » Blog » EKSPERT RADZI: Specjalista dermatolog

EKSPERT RADZI: Specjalista dermatolog

Prawie jedna trzecia polskich kobiet boryka się z problemem nadmiernego wydzielania sebum, świeceniem skóry i problemami związanymi z cerą skłonną do zaskórników. Kobiety te niechętnie sięgają po tłuste kremy, gdyż powodują one pogorszenie stanu cery i szukają kosmetyku, który łączyłby w sobie funkcje korygujące i matujące. Kobiety z cerą łojotokową unikają silnego makijażu, gdyż na skórze skłonnej do przetłuszczania się większość fluidów nie spełnia swoich funkcji, a dodatkowo mają wrażenie, że mocny makijaż zatyka pory i przyczynia się do pogarszania stanu cery.

Matujący Krem BB 8 w 1 przeznaczony do pielęgnacji cery mieszanej i tłustej to jedno z najlepszych rozwiązań pielęgnacji cery łojotokowej. Jego ultralekka i beztłuszczowa konsystencja sprawia, że skóra po posmarowaniu nie jest tłusta, pory nie są blokowane przez krem. Matujący Krem BB powoduje, że kolor skóry staje się ujednolicony, a drobne niedoskonałości takie jak: zaczerwienienia i nierówności pigmentacyjne zostają ukryte. Korygujące właściwości pigmentów mineralnych zawartych w kremie BB wynikają z absorbowania określonej długości fali z naturalnego promieniowania. Patrząc na twarz pokrytą kremem z pigmentami mineralnymi widzimy jedynie tak zwaną barwę odbitą, dzięki czemu skóra wizualnie staje się wygładzona, a jej koloryt jest wyrównany.

Pojawienie się w kosmetyce kremów BB to idealne rozwiązanie dla kobiet z cerą łojotokową i mieszaną. Krem BB oprócz ultralekkiej konsystencji, odpowiedniej dla cery łojotokowej został wzbogacony o Fast Matt Complex™, który zmniejsza wydzielanie sebum i powoduje, że skóra nie świeci się. Większość kobiet z cerą łojotokową błędnie myśli, że skoro ich cera jest tłusta, to już nie wymaga żadnego nawilżania. Zdarza się, że stosują tylko kosmetyki wysuszające i doprowadzają do stanu zaczerwienienia i przesuszenia skóry. Należy podkreślić, że nadmierny łojotok, to tylko nadmiar sebum na powierzchni naskórka, podczas gdy skóra w obrębie swoich głębszych struktur może być nawet wysuszona i dlatego należy podkreślić, że cera łojotokowa również wymaga nawilżenia i odżywienia. Krem Blemish Base BB ma w swoim składzie bioHyaluron Complex™, który w profesjonalny sposób dba o głębokie nawilżenie skóry. Proteiny jedwabiu są bardzo podobne do protein skóry, co pozwala na ich szerokie wykorzystanie w kosmetykach. Dzięki nim skóra staje się wyjątkowo przyjemna w dotyku, jest gładka, a niewidoczny film na jej powierzchni hamuje przeznaskórkową utratę wody.

Koktajl witamin A, E i F działa na skórę odżywczo, antyoksydacyjnie i powoduje, ze cera nabiera witalności i zdrowego wyglądu. Kobiety z cerą łojotokową zazwyczaj skarżą się nie tylko na dokuczliwy nadmiar sebum, ale też na wrażenie zmęczenia, poszarzenia kolorytu i nierówną pigmentację. Matujący Krem BB dla cery mieszanej i łojotokowej to profesjonalna odpowiedz laboratoriów kosmetycznych na potrzeby cery z tendencją do świecenia się. Skóra po zastosowaniu tego kosmetyku staje się wygładzona, jej niedoskonałości nie są widoczne.

Krem jest bardzo łatwy w aplikacji, a dodatkowo dla kobiet, które nie lubią malować się może zastąpić fluid. Pielęgnacja cery staje się nagle bardzo prosta, bo za pomocą jednego kosmetyku można korygować niedoskonałości, zmniejszać łojotok, poprawiać koloryt, wygładzać odżywiać i nawilżać. Matujący Krem BB dla cery mieszanej i łojotokowej podobnie jak pozostałe kremy BB firmy Eveline Cosmetics została podzielona na kosmetyk dla cery jasnej oraz krem dla cery śniadej. Podział ten uwzględnia różnorodność karnacji w naszej strefie geograficznej, co daje możliwość doboru idealnego kosmetyku.

Specjalista dermatolog, Bożena Bierzniewska

2018-03-14T08:46:59+00:0028 listopada 2012|Uroda|

Może zainteresuje Cię również: