Strona główna » Blog » Egipt i jego różnorodność

Egipt i jego różnorodność

Ten kraj może pochwalić się ogromną różnorodnością, a jego niezwykłe bogactwo sprawia, że każdy znajdzie tu dla siebie coś interesującego. Kojarzenie go tylko z piramidami i plażami rozsianymi wzdłuż brzegów Morza Czerwonego może być błędem. Niezwykły, fascynujący i pełen atrakcji – taki jest Egipt Last minute oraz inne promocyjne oferty ułatwiają jego odkrywanie i poznawanie najpiękniejszych zakątków. Czym może zachwycić ten kraj?

Egipt dla miłośników starożytności

Kraina faraonów kusi przede wszystkim tymi atrakcjami, które przypominają o jej potędze w czasach starożytnych. Symbolem Egiptu są piramidy, będące obowiązkowym punktem w programie zwiedzania niemal każdego turysty odwiedzającego ten kraj. Te najpiękniejsze można podziwiać w Gizie koło Kairu. To tu można ujrzeć największą ze wszystkich piramid świata, wzniesioną dla Cheopsa. Chętnie odwiedzany jest również Luksor, pełen starożytnych świątyń oraz Dolina Królów, szczycąca się mianem jednej z najbardziej fascynujących nekropolii świata.

Egipt dla podróżników

Ci, którzy lubią spędzać czas aktywnie i przemieszczać się z miejsca na miejsce, z pewnością docenią sobie możliwość skorzystania z rejsu po Nilu. Wycieczkowe statki pozwalają podróżnym na poznanie najwspanialszych zabytków Egiptu. Podróż zaczyna się zazwyczaj w Luksorze, a kończy w Asuanie. Taka wyprawa powinna zadowolić tych, którzy w krótkim czasie chcą ujrzeć najwspanialsze atrakcje w dolinie tej rzeki. Sam Luksor i Asuan mogą zaskoczyć swym pięknem, a zwiedzane po drodze zabytki i miejscowości (Dolina Królów, Kom Ombo) sprawiają, że turyści mogą w krótkim czasie poznać to, co na egipskiej ziemi najcenniejsze. Dodatkową atrakcją są noclegi na statku, który często bardziej przypomina luksusowy hotel niż środek transportu.

Egipt dla całych rodzin

Jednym z najlepszych miejsc na rodzinne wczasy jest właśnie Egipt Last minute oraz inne promocje często gwarantują atrakcyjne zniżki dla tych, którzy podróżują z dziećmi. Na rodzinne wczasy najlepiej nadają się bez wątpienia nadmorskie miejscowości, w których można miło spędzić czas na dobrej zabawie. Nad brzegami Morza Śródziemnego czeka na turystów m.in. El – Alamian, chętnie odwiedzany również przez osoby zainteresowane historią II wojny światowej. Najpiękniejsze kurorty czekają jednak nad Morzem Czerwonym. Wiele atrakcji dla całych rodzin znajdzie się zarówno z Zatoce Szejka, jak i w Hurghadzie – turystycznej stolicy Egiptu. Tu można wypoczywać na plaży, można też uprawiać sporty wodne. Dużą atrakcją są kursy nurkowania skierowane zarówno do dorosłych, jak i dzieci. Kurorty te są jednocześnie doskonałą bazą wypadową dla tych, którzy chcą zwiedzić najwspanialsze zabytki na Półwyspie Synaj.

2018-03-14T08:12:01+00:0024 maja 2013|Świat Kobiet|

Może zainteresuje Cię również: