zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Dziś premiera w Kamienicy

Dziś premiera w Kamienicy

„I tak Cię kocham” to autorski spektakl Emiliana Kamińskiego na motywach utworów Maurice’a Hennequina i Andrzeja Jareckiego, którego premiera będzie miała miejsce w ten weekend.

Swego czasu jeden z recenzentów napisał o autorskim spektaklu Emiliana Kamińskiego ,,W obronie jaskiniowca”, że zrobił to ,,taktownie i inteligentnie, dzięki czemu komedię można traktować jako rodzaj małżeńskiej śmiechoterapii”. Tak jest i w tym przypadku. Więcej na temat spektaklu – tutaj.
,,I tak Cię kocham”
Reżyseria: Emilian Kamiński, Muzyka i aranżacja: Paweł Gawlik, Opieka plastyczna i kostiumy: Anna Waś
W komedii muzycznej w reżyserii Emiliana Kamińskiego zobaczymy i usłyszymy wspaniałe wokale: Krzysztofa Ibisza, Kasi Skrzyneckiej, Justyny Sieńczyłło, Doroty Piaseckiej, Doroty Stachury, Julity Kożuszek, Marty Ledwoń, Piotra Szwedesa, Jacka Kawalca, Jakuba Przebindowskiego, Tadeusza Chudeckiego oraz Tadeusza Woszczyńskiego.

Justyna Sieńczyłło (Lili) niemal do perfekcji opanowała sztukę uwodzenia i oszukuje męża na wszelkie możliwe i czarujące sposoby. Partneruje jej niezawodny i zawsze profesjonalny Krzysztof Ibisz (Wiktor Ładnowski), biznesmen, importer brazylijskiej kawy i zazdrośnik, który bardzo kocha swoją żonę.

Niewiele osób pamięta, że Krzysztof Ibisz skończył warszawską PWST, a jego przygoda aktorska zaczęła się od teatru pod okiem mistrzów Grzegorzewskiego, Łomnickiego i Hanuszkiewicza. Na swoim koncie ma ponad 20 ról filmowych i nie ustaje w poszukiwaniach.

Na próbach ,,I tak Cię kocham” wrzało, co widać. Emilian Kamiński stworzył w Teatrze Kamienica serdeczną i rodzinną atmosferę, mimo że próby przed premierą były niezwykle intensywne i kończyły się tuż przed północą. Tym razem Jacek Kawalec z pewnością nie jest na randce w ciemno z Krzyśkiem Ibiszem.

Czym byłby spektakl o miłości, gdyby w intrygę nie były uwikłane kobiety? Lili (Justyna Sieńczyłło) to głupiutka, choć obdarzona sprytem żonka, której kłamstewka piętrzą i tak skomplikowaną już sytuację, a przy tym pozostawiają więcej pytań niż odpowiedzi. Z kolei Kasia Skrzynecka (Sylwia) poucza swoją przyjaciółkę jak skutecznie i z wdziękiem manipulować swoim mężem Wiktorem (Krzysztof Ibisz).

W obsadzie spektaklu ,,I tak Cię kocham” możemy podziwiać także grę aktorską i wokal ,,młodego wilka” Piotra Szwedesa w klimacie przedwojennej Warszawy. Usłyszymy zabawne piosenki stylizowane na okres sanacji.

Tadeusz Chudecki ,,w locie”.

W sztuce ,,I tak Cię kocham” Emilian Kamiński z wdziękiem nakreślił bohaterów, którzy mają w sobie nieodparty urok w pokonywaniu sytuacji życiowych. Mimo iż tytuł może budzić podejrzenie o zastosowanie łatwej metafory, jest to spektakl o sytuacjach, w jakie uwikłany jest każdy z nas, w dodatku okraszony dużą dawką humoru.

foto: Teatr Kamienica, Filip Błażejowski & Piotr Dziubak

2018-03-14T12:31:20+01:0018 września 2010|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: