zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Dziewięć i pół tygodnia mody wg Hasiak

Dziewięć i pół tygodnia mody wg Hasiak

Kojarzona do tej pory ze street fashion Magda Hasiak, otwiera nowy rozdział w swoim projektowaniu. Najnowszy sezon poznańskiej projektantki, to powrót do końca lat osiemdziesiątych. Jak sama podkreśla, opatulona seksapilem nowa linia, to inspiracja filmem „9 i pół tygodnia.”, w którym główną rolę zagrała Kim Basinger. Nic więc dziwnego, iż jesienno zimowe modele zaprojektowane zostały pod nazwą „Kim B.

Magda Hasiak to współtwórczyni poznańskiego kolektywu Selektornia, jednak ponad rok temu Hasiak zdecydowała się projektować pod własnym nazwiskiem. Od dłuższego czasu w środowisku modowym mówiło się, że ten sezon będzie dla projektantki zupełną zmianą. Najnowszy lookbook jest tego dowodem. Zmiana stylu otwiera nowy rozdział w karierze w projektantki. Co prawda nie pożegnała się ona do końca ze street’em, ale w tym przypadku to znak charakterystyczny wyróżniający modele.

„Kim B.” jest kolekcją inspirowaną filmem Adriana Lyne’a. Opowiada on o historię rozwiedzionej trzydziestolatki, pracującej w jednej z nowojorskich galerii sztuki, poddającej się romansowi z poznanym przypadkowo mężczyzną. Dlaczego akurat ten film stał się dla projektantki inspiracją?

Jako osoba spełniona zawodowo, matka ale przede wszystkim dojrzała kobieta, spojrzałam na modę przez pryzmat filmu. Ocierając się o historię przepełnioną erotyzmem, chciałam stworzyć kolekcję dla kobiet, których pragnienia dotykają zmysłów i pożądań na co dzień chowanych głęboko w naszych głowach i sercach. – komentuje Magda Hasiak.

Jesienno-zimowy sezon to dla Hasiak duża ilość dzianin bawełnianych, ale również satyna, ortalion czy skóra. Wszystko co, co pod koniec lat osiemdziesiątych dominowało w modzie. Eleganckie spódnice, wyjątkowe płaszcze z ortalionu czy proste minimalistyczne kurtki, oraz paski, to coś, co z całą pewnością wyróżni z tłumu. Na uwagę też zasługują batikowe modele długich spódnic oraz sukienki z połączonej dzianiny wiskozowej z nylonowymi tkaninami, które świetnie odpowiadają ówczesnym ortalionom.

Bez wątpienia w tym sezonie do grona nowych klientek poznańskiej projektantki dołączy wiele kobiet, które do tej pory kojarzyły Magdę Hasiak z zupełnie innych produkcji. Nowy rozdział w karierze projektantki bez wątpienia jest wysoko postawioną poprzeczką, ale z całą pewnością patrząc na to w jaki sposób ewoluuje jej moda, możemy spodziewać się tylko wyjątkowych produkcji.

[nggallery id=3569]

Photo: Radek Berent
Model: Aleksandra Śniatkowska
Hair: Łukasz Zaleski
Make up: Agnieszka Sendal
Produkcja/stylizacja: Magda Hasiak/Natalia Wichtowska

2012-10-08T13:41:04+01:008 października 2012|Moda|

Może zainteresuje Cię również: