Dzienny makijaż w trzech krokach

Czy zastanawiałaś się kiedyś jak wyglądałby świat bez kosmetyków? W dzisiejszych czasach naprawdę trudno to sobie wyobrazić. Kosmetyki wykorzystywane są do codziennej pielęgnacji, a także do poprawiania urody.

Warto mieć w swojej kosmetyczce kilka podstawowych pozycji, które pozwolą uzyskać nam świeży i energetyczny wygląd. Jak wykonać dzienny makijaż w trzech krokach?

Dzienny makijaż – Krok 1 – Cera

Prawidłowo dobrany podkład jest kluczem do sukcesu. Dzięki niemu nasza buzia będzie wyglądać zdrowo, świetliście i promiennie. Najlepiej poprosić o pomoc specjalistkę w drogerii, która pomoże nam wybrać nie tylko prawidłowy odcień, lecz również skład idealny dla naszej cery. Jedne panie potrzebują podkładu nawilżającego, inne zaś matującego. Unikajmy podkładów dających efekt maski oraz tych, które nie pozwalają naszej skórze oddychać. Zaopatrzmy się również w delikatny róż, czy też bronzer, który uwydatni kości policzkowe i nada twarzy promienności. Dla cery tłustej i mieszanej polecamy matujące bibułki, bądź też transparentny puder w kamieniu, tak jak opisano na portalu http://www.moda.net.pl.

Dzienny makijaż – Krok 2 – Oczy

Podstawą makijażu oczu jest oczywiście tusz do rzęs, o czym więcej pisze z kolei portal https://www.makijaz.net.pl. Czy wiecie, że za jego pomocą można nie tylko wydłużyć i zagęścić optycznie rzęsy, lecz również powiększyć małe oczy, czy też podnieść opadające kąciki? Wystarczy dobrać odpowiednio tusz do naszych potrzeb. Zasada jest jedna – nie przeciążajmy rzęs kilkoma warstwami, ponieważ w krótkim czasie nie pozostanie nam nic innego jak ich sztuczne przedłużanie. Delikatna oprawa oka na co dzień powinna składać się wyłącznie z podkreślonych rzęs i ewentualnie cienkiej kreski podkreślającej oprawę. Lubisz malować się cieniami do powiek? Nie przesadzaj z kolorem, ponieważ łatwo o przerysowany look, który zamiast elegancki jest po prostu śmieszny.

Dzienny makijaż – krok 3 – Usta

Ostatnim z naszych kroków jest makijaż ust, czyli wybór odpowiedniej szminki. Aktualnie w modzie są matowe szminki, które w kolorach bliskich kolorowi ust (odcienie jasnego różu czy brzoskwini) świetnie nadają się na wykończenie dziennego makijażu. Jeśli chcesz dodać buzi blasku – zamiast tradycyjnej szminki wybierz połyskujący błyszczyk w ciepłych odcieniu. Ostre, ciemne kolory zarezerwowane są raczej na wieczorne wyjścia, jednak jeśli reszta makijażu jest delikatna – również na co dzień możesz zdecydować się na mocniejszy akcent.


Podziel się wiadomością:

Polecamy również