Dzień Kobiet na wiele sposobów

Dzień Kobiet to prawdziwie oldschoolowe święto. W Polsce kojarzy się głównie z okresem PRL-u, białymi goździkami i czerwonymi gerberami, ale jego historia jest znacznie dłuższa i szlachetniejsza.

Jako Międzynarodowe Święto Kobiet obchodzone jest od ponad 100 lat (pierwsze obchody odbyły się w USA w 1909 roku), a gdyby poszperać głębiej – dotrzemy aż do czasów starożytnych, do samego Rzymu i do święta Matronalia, które odbywało się w pierwszym tygodniu marca.
Świętowano wtedy początek wiosny, nowego życia i płodności. Tego dnia mężowie obdarowywali żony prezentami i spełniali ich życzenia. Jak niewiele różni nas w tym względzie od starożytnych Rzymian!
Mimo iż Dnia Kobiet nie obchodzi się dziś w Polsce tak hucznie jak niegdyś, to 8 marca nadal widać wiele kwiatów na ulicach. Tym, którzy lubią to święto i zamierzają je celebrować (mniej lub bardziej poważnie), Marks & Spencer podpowiada pomysły na upominki. By zostać w klimacie tego dnia – koniecznie z KWIATOWYM motywem! (ceny podane w podpisach pod zdjęciami).

[nggallery id=817]

foto:Marks & Spencer

Podziel się wiadomością:

Polecamy również