Strona główna » Blog » Duża biżuteria równa się duże wrażenie, czyli jak nosić biżuterię typu maksi?

Duża biżuteria równa się duże wrażenie, czyli jak nosić biżuterię typu maksi?

Wiele kobiet uwielbia dużą biżuterię, często zwaną biżuterią maksi, i nic w tym dziwnego! Czasem warto postawić na maksymalizm, który potrafi zrobić duże wrażenie. Oczywiście tego rodzaju stylizacje trzeba tworzyć z dużym wyczuciem – granica między efektownością a kiczem potrafi być bardzo cienka. Kobiety, które chcą postawić na dekoracyjny maksymalizm powinny zapoznać się z poniższymi poradami, dzięki którym ułożenie tego typu stylizacji stanie się o wiele łatwiejsze.

Połączenie ekstrawagancji z prostotą

Stylizacja oparta o dużą biżuterię na szczęście nie musi, a nawet nie powinna być skomplikowana. Otóż jeżeli już zdecydujemy się na jedną dużą dekorację, nie powinniśmy dobierać do niej innych rzucających się w oczy elementów. Innymi słowy, ekstrawagancję zawsze powinna przełamywać klasyczna prostota. W ten sposób możemy stworzyć efekt intrygujący, a jednocześnie nie kiczowaty.

Warto też oczywiście pamiętać, że tego typu biżuteria nie jest na każdą okazję – założenie jej do pracy raczej nie będzie dobrze widziane. Za to jako element stylizacji przeznaczonej na wieczorne wyjście będzie wręcz perfekcyjna! Poniżej opisane zostaną opisane poszczególne typy biżuterii maksi i sposoby ich wykorzystywania. Na pewno okażą się bardzo inspirujące!

„Maksymalne” kolczyki dla różnych typów twarzy

Kolczyki to jeden z podstawowych rodzajów dekoracji i możemy z pomocą ich „maksymalnych” egzemplarzy w bardzo ciekawy sposób ożywić swój wygląd – należy tylko pamiętać, by umiejętnie dobrać je do kształtu twarzy. Największe pole do popisu mają w tym aspekcie prawdopodobnie kobiety o trójkątnych twarzach, którym wręcz poleca się długie kolczyki! Długie efektowne kolczyki (takie jak np. „żyrandole”) mogą w ich przypadku pomóc w zaokrągleniu rysów twarzy.

W analogiczny sposób duże kolczyki mogą pomóc kobietom, których twarze mają kwadratowy kształt. Ponieważ generalna zasada mówi, że powinno dobierać się kolczyki o kształcie kontrastującym z kształtem naszej twarzy, łatwo wywnioskować iż najlepiej paniom o tym typie urody  przysłużą się okazałe, bogato zdobione koła, dzięki którym będą mogły uczynić rysy twarzy łagodniejszymi.

Efektowne naszyjniki? Tak, ale z głową

Na rynku biżuterii mamy dostęp również do dużej ilości intrygujących naszyjników typu maksi. Podobnie jak w przypadku kolczyków, przy ich doborze trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów. Tak jak zostało już wspomniane powyżej, efektowne elementy powinny być uzupełniane bardziej stonowanymi, a ponieważ naszyjnik jest z reguły rzucającą się w oczy dekoracją, w jego przypadku ta zasada ma szczególne znaczenie. Dlatego też decydując się na nie, pamiętajmy że najlepiej będą współpracować z prostym ubiorem.

Tak jak kolczyki muszą być dopasowane do kształtu twarzy, tak naszyjniki trzeba dobierać z myślą o swojej budowie ciała. Najłatwiejsze zadanie mają pod tym względem kobiety wysokie, którym duże naszyjniki pomagają świetnie podkreślić dekolt. Bardziej ostrożnie do tej kwestii powinny zaś podejść kobiety o drobniejszej budowie ciała, które mogą niemalże zniknąć pod naporem przytłaczających ozdób.

W przygotowaniu artykułu pomogła strona ekorale.pl.

2017-11-14T11:10:49+00:0014 listopada 2017|Biżuteria|