Duża biżuteria równa się duże wrażenie, czyli jak nosić biżuterię typu maksi?

Wiele kobiet uwielbia dużą biżuterię, często zwaną biżuterią maksi, i nic w tym dziwnego! Czasem warto postawić na maksymalizm, który potrafi zrobić duże wrażenie. Oczywiście tego rodzaju stylizacje trzeba tworzyć z dużym wyczuciem – granica między efektownością a kiczem potrafi być bardzo cienka. Kobiety, które chcą postawić na dekoracyjny maksymalizm powinny zapoznać się z poniższymi poradami, dzięki którym ułożenie tego typu stylizacji stanie się o wiele łatwiejsze.

Połączenie ekstrawagancji z prostotą

Stylizacja oparta o dużą biżuterię na szczęście nie musi, a nawet nie powinna być skomplikowana. Otóż jeżeli już zdecydujemy się na jedną dużą dekorację, nie powinniśmy dobierać do niej innych rzucających się w oczy elementów. Innymi słowy, ekstrawagancję zawsze powinna przełamywać klasyczna prostota. W ten sposób możemy stworzyć efekt intrygujący, a jednocześnie nie kiczowaty.

Warto też oczywiście pamiętać, że tego typu biżuteria nie jest na każdą okazję – założenie jej do pracy raczej nie będzie dobrze widziane. Za to jako element stylizacji przeznaczonej na wieczorne wyjście będzie wręcz perfekcyjna! Poniżej opisane zostaną opisane poszczególne typy biżuterii maksi i sposoby ich wykorzystywania. Na pewno okażą się bardzo inspirujące!

“Maksymalne” kolczyki dla różnych typów twarzy

Kolczyki to jeden z podstawowych rodzajów dekoracji i możemy z pomocą ich “maksymalnych” egzemplarzy w bardzo ciekawy sposób ożywić swój wygląd – należy tylko pamiętać, by umiejętnie dobrać je do kształtu twarzy. Największe pole do popisu mają w tym aspekcie prawdopodobnie kobiety o trójkątnych twarzach, którym wręcz poleca się długie kolczyki! Długie efektowne kolczyki (takie jak np. “żyrandole”) mogą w ich przypadku pomóc w zaokrągleniu rysów twarzy.

W analogiczny sposób duże kolczyki mogą pomóc kobietom, których twarze mają kwadratowy kształt. Ponieważ generalna zasada mówi, że powinno dobierać się kolczyki o kształcie kontrastującym z kształtem naszej twarzy, łatwo wywnioskować iż najlepiej paniom o tym typie urody  przysłużą się okazałe, bogato zdobione koła, dzięki którym będą mogły uczynić rysy twarzy łagodniejszymi.

Efektowne naszyjniki? Tak, ale z głową

Na rynku biżuterii mamy dostęp również do dużej ilości intrygujących naszyjników typu maksi. Podobnie jak w przypadku kolczyków, przy ich doborze trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów. Tak jak zostało już wspomniane powyżej, efektowne elementy powinny być uzupełniane bardziej stonowanymi, a ponieważ naszyjnik jest z reguły rzucającą się w oczy dekoracją, w jego przypadku ta zasada ma szczególne znaczenie. Dlatego też decydując się na nie, pamiętajmy że najlepiej będą współpracować z prostym ubiorem.

Tak jak kolczyki muszą być dopasowane do kształtu twarzy, tak naszyjniki trzeba dobierać z myślą o swojej budowie ciała. Najłatwiejsze zadanie mają pod tym względem kobiety wysokie, którym duże naszyjniki pomagają świetnie podkreślić dekolt. Bardziej ostrożnie do tej kwestii powinny zaś podejść kobiety o drobniejszej budowie ciała, które mogą niemalże zniknąć pod naporem przytłaczających ozdób.

W przygotowaniu artykułu pomogła strona ekorale.pl.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Dodaj komentarz (prosimy nie podawać adresu witryny internetowej - komentarz nie zostanie wówczas opublikowany)