zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Dukaty – nowy singiel Future Folk – posłuchaj!

Dukaty – nowy singiel Future Folk – posłuchaj!

Z prawdziwą przyjemnością prezentujemy Wam nowy singiel zespołu Future Folk pt. „Dukaty”. Future Folk to absolutna nowość na polskiej scenie muzycznej.

To projekt, który łączy muzykę taneczną z góralszczyzną. Stanisław Karpiel – Bułecka i Szymon Chyc -Magdzin rodem z Zakopanego wnoszą typowe dla regionu elementy tradycji ludowej, a Matt Kowalsky wzbogaca całość o nowoczesne brzmienia.

W czerwcu br. zespół wydał debiutancką płytę „Zbacowanie„. Płytę promowały dotychczas 2 single: „Janko” (www.youtube.com/watch?v=pVIHzAPgmnk&feature=related) i „Twarda Skała” (www.youtube.com/watch?v=9UYprCcjBz4&feature=related )

Zobacz również:
Wywiad z zespołem Future Folk i jego liderem Stanisławem Karpielem-Bułecką w serwisie ModaiJa.Pl

FUTURE FOLK na Facebooku: www.facebook.com/futurefolk
Oficjalna strona www zespołu: www.futurefolk.pl

Posłuchaj!

[ca_audio url=”http://modaija.pl/audio/dukaty_radio_edit.mp3″ width=”500″ height=”27″ css_class=”codeart-google-mp3-player”]

 

[quote style=”1″]O ZESPOLE:

Stanisław Karpiel-Bułecka – voc. Pochodzi z Zakopanego. Syn wybitnego muzyka i architekta Jana Karpiela-Bułecka, bratanek Sebastiana Karpiela-Bułecka, wokalisty zespołu Zakopower. Od 1997 roku zajmuje się najbardziej spektakularną odmianą narciarstwa – freestylem. Jest jednym z najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych zawodników w Polsce i już od 14 lat wywiera ogromny wpływ na rodzimą scenę freeski. Jego drugą, nie mniejszą pasją jest śpiewanie. Kolorowa postać. Góral „pełną gębą”.

Szymon Chyc-Magdzin – skrzypce, voc. Urodzony w Zakopanem w rodzinie góralskiej, od dziecka związany z folklorem. Szkołę podstawową i Liceum Plastyczne im. A. Kenara o kierunku lutniczym ukończył w rodzinnym mieście. Fascynuje się sztuką, maluje i rysuje oraz projektuje wnętrza i meble. Studiuje na kierunku Architektura Wnętrz na ASP w Krakowie. Znakomity skrzypek, był członkiem wielu zespołów regionalnych min.: „Klimka Bachledy”, „Budorze”, „Bartusia Obrochty”, ” Homernik”, „Czarne Karakuły” i inne. Odbył wiele podróży po kraju i za granicami. Od roku 2000 współpracuje z zespołem „Krywań”.

Matt Kowalsky – elektronika DJ, DVJ, producent muzyczny, kompozytor, remixer i reżyser dźwięku, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Wielokrotnie nagradzany w Polsce i na świecie. W jego dorobku znajduje się wiele autorskich albumów, składanek oraz płyt winylowych. Ostatni w pełni autorski krążek artysty to wydany w 2009 roku w Polsce album “Code” nominowany do Independent Music Awards USA 2010 w kategorii dance/elektronika oraz Polskiej Akademii Fonograficznej – Fryderyki 2010 w kategorii album roku muzyka klubowa.[/quote]

2018-03-14T09:18:32+01:0028 sierpnia 2012|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: