zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » DRUGIE ŻYCIE NUDNYCH CIUCHÓW

DRUGIE ŻYCIE NUDNYCH CIUCHÓW

Spódnice sprzed kilku sezonów czy nudne bluzki, których nie lubimy nosić – zazwyczaj je wyrzucamy. Ewentualnie pada łagodniejszy wyrok: worek na śmieci i zsyłka na strych. A wystarczy odrobina chęci i pomysł, żeby dać staremu ciuchowi drugie życie.

Każda z nas ma w swojej szafie ubrania, których już nie nosi. Z przeróżnych powodów: za małe, za duże, nudne, niemodne… Niektóre ciuchy okazują się nietrafionym zakupem, który traci urok zaraz po powrocie ze sklepu. Wiadomo, kobieta zmienną jest.

Niechcianych egzemplarzy nie warto się tak od razu pozbywać. Robiąc rewizję garderoby, popatrzmy na nie łagodniejszym okiem i zastanówmy się – czy niektóre przypadkiem nie kryją w sobie potencjału. Podstawowe umiejętności krawieckie i trochę czasu pozwoli nam małym kosztem z bluzki do wyrzucenia zrobić prawdziwą perełkę.

W sieci roi się od inspiracji. Oto moje ulubione pomysły:

1) Stylowa bluzka z workowatej koszuli

(źródło: http://stylowi.pl/1687572)

2) Baskinka ze starej spódnicy

(źródło: http://stylowi.pl/2045082)

Możemy też wyczarować z niechcianych rzeczy świetne dodatki:

1) Ciepłe rękawiczki z nielubianego swetra

(źródło: http://stylowi.pl/1612387)

2) Barokowy kołnierzyk z nudnej koszuli (hit sezonu!)

(źródło: http://stylowi.pl/2112321)

Pomysłów są tysiące. Nie tylko w sieci, ale i w naszych głowach. Przeróbki to świetna zabawa – ciekawe i, co istotne, owocne zajęcie na jesienno-zimowe wieczory. Satysfakcja z własnoręcznie zrobionego, a więc niepowtarzalnego cudeńka jest przeogromna!

Justyna Pachla

2018-03-14T08:47:55+01:0025 listopada 2012|Moda, Styl|

Może zainteresuje Cię również: