Dr. Martens na sezon jesień – zima 2013

Strona główna » Blog » Dr. Martens na sezon jesień – zima 2013

Dr. Martens na sezon jesień – zima 2013

Kampania Dr. Martens na sezon jesień – zima 2013 jest inspirowana postaciami indywidualistów, którzy mają odwagę walczyć w imię swoich przekonań. Wzięło w niej udział trzynaście osób w różnym wieku, o różnych osobowościach i pochodzeniu, które łączy pasja i duma z przynależności do rodziny Dr. Martens. Wśród nich znaleźli się m.in wschodzący zespół The Minx, raper Rude Kid, stylistka fryzur Saph oraz artysta Wildcat Will. Zdjęcia wykonał James Pearson Howe. Mają charakter reportażowy i przedstawiają każdą z poszczególnych postaci w ich naturalnym środowisku.

Wywiady z bohaterami kampanii z podkładem The Minx stanowią film promujący kampanię #STANDFORSOMETHING. Prezentowane stanowiska są zgoła różne – jedni opowiadają się za młodością, w której upatrują szansę na lepsze jutro, inni podkreślają wartość rodziny i przyjaciół, a pozostali sprzeciwiają się zamknięciu w obowiązujących społecznych ramach. Wszyscy mają jednak wspólny cel – walczyć o to, co jest dla nich ważne.

Dr. Martens zachęca także swoich zwolenników do podjęcia inicjatywy i wyrażenia tego, za czym się opowiadają poprzez udostępnianie zdjęć własnych stylizacji w „martensach” na kanałach social media marki. To pozwoli stworzyć swoisty obraz fanów Dr. Martens z całego świata, którzy żyją zgodnie z filozofią #STANDFORSOMETHING.

Pierwotnie obuwie Dr. Martens było przeznaczone dla robotników. Z czasem zostało zaadoptowane przez listonoszy i policjantów. Jednak ze względu na komfort, wytrzymałość i jednoczesnie lekkość, jakimi się charakteryzuje, w krótkim czasie zyskało szerokie grono odbiorców. Buty Dr. Martens w swojej historii były kultowym elementem wizerunku wielu subkultur. Na przestrzeni lat marka stała się synonimem buntu i indywidualizmu. Tegoroczna kampania #STANDFORSOMETHING jest ukłonem właśnie w stronę tych wartości.

[nggallery id=5151]

2013-11-06T07:48:36+00:006 listopada 2013|Moda|