Kulturalny Pasaż Wiecha na

Dotknij sztuki! Kulturalny Pasaż Wiecha na wyciągnięcie ręki

Przed nami finał akcji „Pasaż Wiecha. Kultura w samym centrum”. Weekend Sztuki zakończy siedmiotygodniowy cykl wydarzeń organizowanych na słynnym warszawskim deptaku. Swojej działalności nie kończy zlokalizowana tam specjalna strefa relaksu, która podczas wakacji stała się jedną z ulubionych miejscówek warszawiaków.

Wystawa prac Marzeny Kawalerowicz, artystki wizualnej, autorki obrazów, rysunków, kolaży i obiektów przestrzennych, przedpremierowe rozmowy z Bartem Strowskim i Jackiem Balińskim, autorami książki „To nie jest hip-hop. Rozmowy” czy warsztaty tworzenia plakatu z Andrzejem Wieteszką, ilustratorem i grafikiem – latem na Pasażu Wiecha nie można się nudzić! Ci, którzy pojawią się na deptaku, sami też będą mogli się poczuć jak artyści i sprawdzić swoje umiejętności podczas szydełkowania, plecenia wianków z kwiatów czy budowania domków dla owadów.

Nie zabraknie też dobrej muzyki, dyskusji o sztuce i poznawania sztuki wszystkimi zmysłami podczas warsztatów sensorycznych przygotowanych przez Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Zapraszamy także spacer wokół Domów Towarowych Centrum i emocjonalny powrót do czasów, gdy pod Wars Sawa Junior ustawiały się kolejki, przy dźwiękach orkiestry z Chmielnej w najlepsze kwitł pokątny handel dolarami i złotem, a wybudowany przez Szwedów Hotel Forum był jak Niezidentyfikowany Latający Zachód z przynależnym mu luksusem, bogactwem, obcymi językami i atmosferą ciemnych interesów.

Pomimo zakończenia cyklu imprez w ramach projektu na deptaku nadal będzie funkcjonować strefa relaksu. Dostępny będzie również bezpłatny pawilon, w którym mogą zaprezentować swoją twórczość wszystkie osoby, którym z szeroko pojętą kulturą jest po drodze. Szczegóły na temat wynajmu oraz możliwości organizacji koncertu na plenerowej scenie można znaleźć na www.warssawajunior.pl.

Organizatorami projektu „Pasaż Wiecha. Kultura w samym centrum” są magazyn „Aktivist” oraz Domy Towarowe Wars Sawa Junior. Wszystkie wydarzenia w ramach akcji są bezpłatne i ogólnodostępne. Na niektóre warsztaty trzeba się jednak wcześniej zapisać.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również