zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Dom jedwabny. Nowy Sherlock!

Dom jedwabny. Nowy Sherlock!

Najnowsza część przygód Sherlocka Holmesa dotyczy historii, której wcześniej nie można było ujawnić ze względu na charakter sprawy i pozycję zamieszanych w nią osób.

Gdy doktor Watson przybywa z kilkudniową towarzyską wizytą na Baker Street, nie spodziewa się, że dane mu będzie wziąć udział w kolejnej niezwykłej przygodzie u boku najwybitniejszego z detektywów. I nawet gdy z prośbą o pomoc zjawia się u Sherlocka Holmesa pewien marszand z Wimbledonu, zaplątany w transatlantycką awanturę, nic jeszcze nie zwiastuje rychłego ujawnienia afery z udziałem czołowych postaci londyńskiej socjety. Afery tak ohydnej, że nawet wierny kronikarz Holmesa, doktor Watson, nie pozwolił opublikować swej relacji wcześniej niż po stu latach…

Anthony Horowitz jest pisarzem i scenarzystą popularnych seriali telewizyjnych, mistrzem budowania napięcia. Za scenariusz do serialu Detektyw Foyle otrzymał nagrodę BAFTA (British Academy of Film and Television Arts). Adaptował na potrzeby telewizji powieści Agaty Christie o Herculesie Poirot, zaopatrywał w historie także inne produkcje, jak Morderstwa w Midsomer czy Wypadek. Horowitz jest również autorem m.in. serii „Księga Pięciorga” oraz bestsellerowego cyklu o nastoletnim detektywie Aleksie Riderze.

„Nowa, fantastyczna powieść o Holmesie” – Emma Giacon, Amazon

„Znakomita nowa powieść o Sherlocku Holmesie. Perfekcyjny styl, doskonałe wyczucie czasu i miejsca. Nie chcę zdradzać szczegółów fabuły, ale zapewniam, że nie brakuje zaskakujących zwrotów akcji oraz detali, które tak dobrze znamy ze świata Holmesa. Czytałam z prawdziwą przyjemnością”.
Sue Scholes, WHSmith

„Wydawca trafił w dziesiątkę, powierzając Anthony’emu Horowitzowi napisanie  nowej powieści o Sherlocku Holmesie (…) Czuje się w niej klimat twórczości Conan Doyle’a i tylko zazdrośnicy będą się doszukiwać słabych punktów w tym świetnym thrillerze”.
Patrick Neale, Jaffé and Neale

DOM JEDWABNY
Anthony Horowitz
Przekład Maciej Szymański
Dom Wydawniczy REBIS, Seria Kryminał

2018-03-14T10:19:17+01:0018 listopada 2011|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: