Strona główna » Blog » Dokumentalnie na Audioriver

Dokumentalnie na Audioriver

Na kilka dni przed końcem sprzedaży drugiej, promocyjnej puli biletów, Audioriver przedstawia niespodziankę w programie – powrót kina festiwalowego. Będzie nader interesująco, bo w Płocku zobaczymy filmy dokumentalne, których albo w Polsce nigdy nie było, albo były w bardzo wąskiej dystrybucji. A to wszystko w klimatyzowanej sali NoveKino Przedwiośnie.

„Program kina Audioriver 2011 pokaże różne aspekty muzyki niezależnej. Filmy prezentowane w NoveKino Przedwiośnie w Płocku będą pomostami między fanami różnych gatunków alternatywnych. Miłośnicy elektroniki będą mieli szansę poznać narodziny muzułmańskiej sceny punk rockowej w Stanach Zjednoczonych, a fani indie popu zobaczą, że hip hop także ma swoją nielukrowaną stronę.“ – mówi rzecznik Audioriver, Łukasz Napora.

Kino festiwalowe funkcjonować będzie w sobotę 30 lipca. Zaczniemy o 12:00 seansem „Strange Powers: Stephin Merritt and the Magnetic Fields“, który opowiada o jednym z najbardziej znanych autorów piosenek w Stanach Zjednoczonych. Obraz kręcony przez 10 lat, zawiera wywiady z takimi postaciami, jak Peter Gabriel czy Sarah Silverman. Film otrzymał główną nagrodę jury na festiwalu Outfest 2010 oraz laur za reżyserię w Starigradzie-Paklenicach.

O godzinie 14:00 zapraszamy na „Speaking In Code“ – niesamowity film o ludziach, dla których muzyka elektroniczna jest wszystkim. Obraz przedstawia prawdziwych pasjonatów i mówi o nich językiem zrozumiałym nawet dla fana muzyki poważnej. Zobaczymy Robaga Wruhme. Michaela Mayera i Modeselektor, którzy w tym roku występują na płockiej plaży. W filmie jest też Ellen Allien, czyli gwiazda poprzedniej edycji Audioriver.

O 16:00 przenosimy się w świat hip hopu, ale nie taki, jaki prezentują nam telewizje muzyczne. Tu zamiast luksusowych samochodów i wypacykowanych Afroamerykanów zobaczymy prawdziwą ulicę i dwa niezwykłe rodzaje tańca, które zrodziła. Tańca pełnego energii i agresji. „Rize“ to reżyserski debiut legendarnego fotografa Davida LaChapelle’a, który po raz kolejny stworzył coś fantastycznego dla oka.

Na koniec kinowego dnia mamy „Taqwacore: The Birth of Punk Islam“, czyli film o narodzinach muzułmańskiej sceny punk rockowej w Stanach Zjednoczonych. Niezwykłych narodzinach, bo zainspirowanych książką. Powieść „The Taqwacores“ napisał Amerykanin, który przeszedł na Islam. Opowiedział w niej o wyimaginowanej scenie muzułmańskich kapel punk rockowych. Jak się niedługo potem okazało, stał się inspiracją do faktycznego powstania takiej sceny.
Zapraszamy do USA i Pakistanu. Zapraszamy na 18:00.

Wszystkie seanse odbędą się w NoveKino Przedwiośnie przy ulicy Tumskiej 5a w sali nr 2. Bilety dostępne są w kasach kina w cenie 10 pln i 5 pln (dla osób z biletem lub opaską Audioriver 2011).

[nggallery id=1510]

Repertuar Kina Audioriver 2011.
Sobota 30 lipca.
12:00 Strange Powers: Stephin Merritt and the Magnetic Fields (2010, 89 min)
14:00 Speaking In Code (2009, 89 min)
16:00 Rize (2005, 86 min)
18:00 Taqwacore: The Birth of Punk Islam (2009, 80 min)

Więcej informacji o filmach:
www.speakingincode.com
www.lachapellestudio.com/film/rize/
www.strangepowersfilm.com
www.taqwacore.com

Przypominamy, że tylko do niedzieli można kupić dwudniowe karnety na Audioriver w cenie 120 pln. Od poniedziałku ich cena wyniesie 150 pln. Sprzedaż internetowa już się zakończyła, ale bilety są dostępne w kilkuset punktach Ticketpro w całej Polsce.

2011-07-21T04:44:07+00:0021 lipca 2011|Kultura|

Może zainteresuje Cię również: