Dobrze dobrana sukienka

Strona główna » Blog » Dobrze dobrana sukienka

Dobrze dobrana sukienka

Sukienka to najbardziej kobiecy rodzaj ubrania. Dobrze dopasowana zdziała cuda, podkreślając walory sylwetki i maskując jej ewentualne mankamenty.

Nie ma co się oszukiwać, każda kobieta ma coś pod tym względem do ukrycia. Jednak niektóre panie tak obawiają się pokazania źródła swoich kompleksów, że w ogóle rezygnują z tego elementu garderoby. To jednak błąd, ponieważ prawidłowo dobrane sukienki mogą bardzo uatrakcyjnić sylwetkę oraz wizerunek. Bez znaczenia, jaką ma się figurę, zawsze znajdzie się coś odpowiedniego.

Materiał ma znaczenie

Klientki często zwracają uwagę na wzory oraz zdobienia, ale nie przykładają wagi do rodzaju materiału. Tymczasem ten gładki, pozbawiony wszelkich zdobień, będzie idealny do tuszowania zbędnych kilogramów. Natomiast sukienka wykonana z elastycznych materiałów polecana jest raczej paniom o smukłych figurach. Dzianinowe projekty to bardzo popularne rozwiązanie, zwłaszcza na jesień i zimę. Niemniej jednak kobiety o bardziej obfitych kształtach powinny ich unikać. Tak samo jak niewskazane jest im noszenie sukienek bogato zdobionych.

Sukienki dopasowane pod względem kroju

Odzież damska ma to do siebie, że jest bardzo zróżnicowana pod względem krojów. To ukłon projektantów w kierunku klientek o odmiennych typach sylwetki. Podstawowa zasada dobierania sukienek mówi, że warto wybierać je tak, by wprowadzały równowagę w podziale sylwetki. Otóż kobiety o szerokich biodrach i wąskich ramionach, powinny wybierać rozwiązania bogato zdobione na górze, a prostsze od pasa w dół. Natomiast panie o wąskich biodrach mogą śmiało decydować się na sukienki rozszerzane u dołu. Wiele kobiet ma problem z nadmiarem kilogramów w okolicach talii. Sukienkę, ale także inne akcesoria damskie, należy wybierać w ten sposób, aby odwracały uwagę od tej części ciała. Dobrze sprawdza się tutaj chociażby duży dekolt lub ciekawy wzór. Poza tym wskazane jest obuwie damskie na możliwie wysokim obcasie. Takie buty wyszczuplają optycznie sylwetkę i sprawiają, że piersi oraz pośladki wydają się większe. Dzięki temu brzuch, a nawet brak talii, nie będzie tak znacznym problemem.

2017-10-05T09:43:29+00:00 5 października 2017|Styl|