wyposażyć salon fryzjerski

Dobre strzyżenie to podstawa – jak prawidłowo wyposażyć salon fryzjerski

Współczesny fryzjer to osoba doskonale przygotowana do wykonywania najróżniejszych zadań począwszy od precyzyjnego strzyżenia włosów, poprzez układanie rozmaitych fryzur dostosowanych do rodzaju włosów oraz preferencji klientów, modelowanie, tworzenie loków i stylizowanie, a skończywszy na wyjątkowej, niezwykle starannej koloryzacji. Większość dzisiejszych fryzjerów to osoby obdarzone ogromną wyobraźnią i sprawne manualnie. Ponadto zazwyczaj są wszechstronnie przygotowane do wykonywania swojego zawodu, co oznacza, że równie dobrze poradzą sobie z opracowaniem wymyślnej fryzur dla pań, jak również dla panów.

Szeroki zakres usług dla pań i panów

We współczesnym fryzjerstwie praktycznie nie istnieją podziały między fryzjerami damskimi czy męskimi, gdyż dobry fryzjer jest w stanie stworzyć znakomitą fryzurę zarówno z krótkich, jak i długich włosów zgodnie z oczekiwaniami swoich klientów. W praktyce oznacza to, że potrafi posługiwać się zarówno nożyczkami, jak i maszynką do golenia i umie tworzyć modne fryzury długich i krótkich włosów.

Fryzjer męski – modne uczesania i pielęgnacja włosów

Coraz częściej mężczyźni są zadbani i ich wymagania wobec usług fryzjerskich są wysokie. Podstawą jest dobre obcięcie, ale również właściwe uczesanie dostosowane do danej osoby. Dobry fryzjer potrafi uczesać każdego świadcząc najwyższą jakość usług i sprawić, że każdy klient wyjdzie z salonu odmieniony.

Profesjonalne nożyczki fryzjerskie

Jednym z producentów profesjonalnych nożyczek dla fryzjerów jest firma Gepard. Wysoka jakość stali s440, wygodny, ergonomiczny kształt z nowym rodzajem regulowanej śruby docisku ram nożyczek, a także najlepsze, niezawodne ostrza. Ręcznie polerowane nożyczki oraz idealne wyważenie umożliwiają wielogodzinne strzyżenie i perfekcyjne efekty. W profesjonalnym zestawie znajdują się nożyczki 5,5 cali oraz degażówki oraz dwa grzebienie do czesania i strzyżenia.

Nóż chiński – alternatywa dla nożyczek

Nóż chiński to rodzaj brzytwy przeznaczonej do strzyżenia. Profesjonalne noże marki Smith Chu oraz Enzo England wyprodukowano z dobrej klasy stali. Są lekkie i posiadają jedno ostrze sztywno osadzone w rękojeści z oczkiem. Antypoślizgowa wkładka zapewnia sprawną pracę i znakomicie leży w dłoni. To tradycyjne narzędzie umożliwia nowoczesny sposób strzyżenia i znakomicie sprawdza się podczas tworzenia fryzur z krótkich i bardzo krótkich włosów.

Narzędzia i urządzenia niezbędne w salonie fryzjerskim

W sklepie internetowym enzopolska.pl udostępniono różnorodne akcesoria i narzędzia stanowiące podstawowe wyposażenie salonu fryzjerskiego: grzebienie, szczotki, nożyczki, brzytwy, maszynki do golenia, pędzle, zestaw akcesoriów oraz specjalistyczne urządzenia. Fryzjerzy korzystają również z nowoczesnego sterylizatora potrzebnego do odkażania i sterylizacji nożyczek, grzebieni, szczotek, a także pęset oraz innych narzędzi fryzjerskich, również tych z elementami z tworzywa sztucznego. Urządzenie marki Calissimo składa się z dwóch komór i wykorzystuje technologie UV, które nie uszkadzają narzędzi. To optymalny sposób dbania o narzędzia pracy – bezpieczny i wygodny.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również