„Dobre Cięcie” – wiosenny benefit na rzecz zwierząt

Do końca marca w pięciu miastach w Polsce odbywać się będzie wyjątkowa akcja benefitowa „Dobre Cięcie” – gabinety kosmetyczne i barbershopy z całego kraju połączą siły, aby wesprzeć Stowarzyszenie Otwarte Klatki w walce o poprawę losu milionów zwierząt zamkniętych w klatkach na fermach futrzarskich.

Na czym polega akcja “Dobre Cięcie”? Wybrane salony organizują usługi takie jak: strzyżenie, golenie czy pielęgnacja, z których całościowy lub częściowy dochód przeznaczają na wsparcie kampanii Otwartych Klatek “Cena Futra”, mającej na celu wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt futerkowych w Polsce.

Otwarte Klatki apelują o natychmiastowe wznowienie prac nad projektem nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Według sondażu zrealizowanego w październiku 2018 r. przez SW Research na zlecenie serwisu rp.pl aż 56% Polaków popiera całkowity zakaz hodowli zwierząt na futra. Kiedy w listopadzie 2017 r. do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt autorstwa polityków PiS, przez pewien czas wydawało się, że zakaz zostanie wprowadzony w życie jeszcze w trakcie trwania kadencji obecnego rządu.

Ostatecznie rząd wycofał się z swoich planów, skreślając postanowienie dotyczące futer z projektu nowelizacji. Obrońcy zwierząt nie rezygnują jednak z walki o los zwierząt futerkowych. Poza zapisami dotyczącymi futer z projektu ustawy zostały usunięte między innymi  propozycje zakazu trzymania psów na łańcuchach i wykorzystywania dzikich zwierząt w cyrkach.

– Organizujemy takie akcje, bo wierzymy, że prawdziwe piękno nie może być okupione śmiercią. Dlatego zachęcamy do golenia brody i strzyżenia włosów w imię walki o lepszy los zwierząt, zamiast wspierania biznesów, dla przez które tylko w Polsce życie tracą miliony lisów, norek i jenotów rocznie – mówi Andrzej Sikorski ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Szczegółowe informacje o terminach wydarzenia w poszczególnych miastach i zapisach można znaleźć na stronie wydarzenia lub fanpage’u Otwartych Klatek na Facebooku.

Sondaż dotyczący zakazu:
https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/181009600-Sondaz-Czy-nalezy-zakazac-hodowli-zwierzat-na-futra.html

Link do wydarzenia na facebook’u:

https://www.facebook.com/events/2084849781601044/?active_tab=about

Dobre Cięcie - lis
Uratowane lisy w Zoo Poznań – Otwarte Klatki, foto: Andrew Skowron
Podziel się wiadomością:

Polecamy również