Strona główna » Blog » Dobre bakterie w kroplach

Dobre bakterie w kroplach

Każda mama pragnie, by jej dziecko było zdrowe i odporne na choroby. W aptekach jest coraz więcej specyfików, które stosowane profilaktycznie mają chronić przed inwazją bakterii chorobotwórczych i przeciwdziałać infekcjom. Szeroka gama dostępnych preparatów może niestety wprowadzać troskliwe mamy w zakłopotanie. Jakiego typu preparat wybrać? Który będzie najbardziej skuteczny dla dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych? Odpowiedzią są probiotyki – pożyteczne szczepy bakterii o udokumentowanym naukowo działaniu prozdrowotnym.

Probiotyki to żywe mikroorganizmy, powszechnie nazywane „dobrymi bakteriami”. Podane w odpowiedniej ilości wywierają korzystny wpływ na zdrowie gospodarza .
Dicoflor to preparat zawierający szczep bakterii probiotycznych Lactobacillus rhamnosus GG. Posiada najwięcej udokumentowanych naukowo zaleceń do stosowania spośród wszystkich obecnie dostępnych w sprzedaży preparatów probiotycznych . Dicoflor jest probiotykiem skutecznym i bezpiecznym. Może być stosowany zarówno przez niemowlęta i dzieci, jak też osoby dorosłe.

Skuteczność preparatu Dicoflor

  • Zawarte w produkcie Dicoflor bakterie szczepu LGG namnażają się w przewodzie pokarmowym i zapobiegają osadzaniu się bakterii chorobotwórczych, a także przenikaniu alergenów do organizmu. Szczep LGG korzystnie modyfikuje florę bakteryjną, uszczelnia nabłonek jelitowy i wspomaga pracę jelit.
  • Skuteczność preparatu Dicoflor została potwierdzona w badaniach klinicznych. Dicoflor jest stosowany do postępowania dietetycznego w celu:
  • Zmniejszenia ryzyka wystąpienia powikłań związanych z antybiotykoterapią,
  • Wspomagania odporności ,
  • Skrócenia czasu trwania biegunek (w tym rotawirusowych),
  • Zmniejszenia częstości i nasilenia bólu brzucha u dzieci.

Postacie probiotyku Dicoflor
Preparat Dicoflor jest dostępny w różnych postaciach – kapsułek, saszetek oraz od niedawna także w postaci kropli. Taka postać preparatu zapewnia wygodę i łatwość dawkowania, szczególnie u dzieci najmłodszych, które nie potrafią lub zwyczajnie nie lubią połykać kapsułek.
Krople probiotyczne Dicoflor są produktem całkowicie naturalnym, bezpiecznym, pozbawionym zapachu i smaku oraz łatwym do stosowania. Jedna kropla zawiera 1 miliard korzystnych dla zdrowia bakterii Lactobacillus rhamnosus GG. To największa zawartość żywych kultur bakterii w pojedynczej kropli spośród wszystkich obecnie dostępnych preparatów na rynku. Taka ilość gwarantuje skuteczność działania w odpowiednich wskazaniach. Formuła kropli to ponadto optymalna biodostępność bakterii probiotycznych.

Dicoflor to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Produkt należy przyjmować pod nadzorem lekarza. Produkt dostępny wyłącznie w aptekach.

2018-03-14T10:44:25+00:002 sierpnia 2011|Zdrowie|

Może zainteresuje Cię również: