wybrać soczewki progresywne

Dlaczego warto wybrać soczewki progresywne?

Wiele osób powyżej 40 roku życia ma problem z czytaniem małych liter w książkach, gazetach oraz na komputerach i telefonach. Starczowzroczność występuje z wiekiem. Utrudnia czytanie i korzystanie z telefonu i laptopa. Możesz wtedy wybrać tradycyjne okulary lub soczewki kontaktowe progresywne. Starczowzroczność często powoduje bóle głowy, osłabienie i zmęczenie oczu.

Co to jest prezbiopia?

Dzięki nowoczesnym technologiom osoby cierpiące na prezbiopię mogą korzystać z soczewek kontaktowych progresywnych. Pozwalają cieszyć się wyraźnym widzeniem na wszystkich odległościach. Stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych okularów.

Wiele osób po 40 roku życia zauważa, że przedmioty widziane z bliska stają się rozmyte. Mają też trudności ze skupieniem wzroku na bliskich przedmiotach. To zjawisko nazywane jest prezbiopią. Pojawia się naturalnie i stopniowo wraz z wiekiem.

Z wiekiem soczewki w oku tracą stopniowo elastyczność i twardnieją. W rezultacie Twoje oczy mogą mieć problem ze skupieniem się na bliskich obiektach. Światło skupia się teraz raczej za siatkówką niż na niej. W ofercie salonów znajdziesz soczewki kontaktowe progresywne jednodniowe, tygodniowe, dwutygodniowe, miesięczne i kwartalne. Świetnie sprawdzą się zarówno dla krótkowidzów, jak i dalekowidzów. Są niezwykle wygodne. Dlatego cieszą się coraz większą popularnością.

Jak działają soczewki kontaktowe dla starczowzroczności?

Soczewki kontaktowe wieloogniskowe i dwuogniskowe pomagają korygować starczowzroczność. Korygują widzenie zarówno na bliskie, jak i na dalekie odległości. Dzięki nowoczesnym soczewkom kontaktowym progresywnym możesz świetnie widzieć na różnych odległościach.

Kontakty dwuogniskowe zawierają dwa różne punkty ogniskowe. Służą do czytania i patrzenia na dalekie odległości. Z kolei soczewki wieloogniskowe zawierają trzy punkty ogniskowe. Dzięki temu sprawdzą się idealnie w każdej sytuacji.

Popularne rodzaje soczewek wieloogniskowych

Wyróżniamy trzy popularne typy soczewek wieloogniskowych. Koncentryczne soczewki kontaktowe zawierają koncentryczne kółka na soczewce. Pozwalają na stopniowo przechodzenie między punktami ogniskowymi.

Asferyczne kontakty skonstruowane są tak jak soczewki kontaktowe progresywne. Pozwalają na płynne przejście między wieloma punktami ogniskowymi. Dzięki nim możesz świetnie widzieć zarówno blisko, jak i daleko. Na powierzchni soczewek nie ma widocznych linii, utrudniających widzenie.

Warto jeszcze wspomnieć o dwuogniskowych kontaktach. Są dostępne tylko jako sztywne soczewki przepuszczalne dla gazu. Zwykle dolna część jest spłaszczona i pozwala dobrze widzieć z bliska, a górna przeznaczona jest do dali. Dzięki odpowiedniej konstrukcji soczewka trzyma się stabilnie na oku.

Scroll to Top
Scroll to Top