Dlaczego warto wybrać garnitur szyty na miarę?

Strona główna » Blog » Dlaczego warto wybrać garnitur szyty na miarę?

Dlaczego warto wybrać garnitur szyty na miarę?

Szycie na miarę ubrań jest coraz bardziej popularne. Wiele osób chce, by konkretny element stroju pasował idealnie pod konkretną osobę. Uczucie dobrego dopasowania ubrania konieczne jest w przypadku garniturów. Element ten jest przecież wizytówką mężczyzny, a czasem także kobiet.

Istnieje wiele korzyści płynących z zakupienia takiego garnituru

Idealne dopasowanie

Garnitury szyte na miarę charakteryzują się tym, że są doskonale dopasowane. Jest to świetne rozwiązanie dla osób posiadających niestandardowe wymiary ciała. Nikt nie jest idealny i symetryczny – zdarzają się pewne różnice w budowie ciała, które są problemem w trakcie wyboru odpowiedniej odzieży. Ubrania szyte na miarę eliminują ten kłopot.

Większe rozmiary

Odzież szyta na miarę jest dostosowana do osoby, dlatego też u krawcowej zamówić można takie rozmiary, których nie znajdzie się w standardowym sklepie. Jest to genialne ułatwienie dla osób bardzo szczupłych lub tych posiadających większe rozmiary. Sklepy odzieżowe zazwyczaj tworzą własną tabelę rozmiarów, a także jej zakres (najczęściej od XS po XL), jednak istnieją osoby o zupełnie innych wymiarach, dla których problemem jest znalezienie odpowiedniego ubrania.

Unikalne projekty

U krawcowej zamówić można garnitur dopasowany również pod konkretne preferencje zamawiającego. Sklepy odzieżowe charakteryzują się posiadaniem najpopularniejszych fasonów i kolorów, jednak niekoniecznie muszą one spełniać wymagania niektórych osób. Garnitury szyte na miarę mogą prezentować ulubione kolory bądź wzory, odwzorowując charakter kupującego.

Odzież szyta na miarę jest nieco droższym i bardziej angażującym przedsięwzięciem, jednak zdecydowanie warto skorzystać z tej możliwości. Tego typu usługi oferuje m.in. warszawski salon Ramallo znajdujący się na Al. Jana Pawła II tuż przy rondzie ONZ. Na miejscu możliwe jest zapoznanie się ze wszystkimi dostępnymi w ofercie tkaninami , wzorami czy kolorami a zawodowy krawiec wykona wstępne pomiary.

2018-03-14T03:26:07+00:00 8 września 2017|Styl|