bluzki damskie z baskinką

Dla kogo bluzki damskie z baskinką?

Baskinka jest ozdobnym elementem kobiecego stroju w formie falbany umieszczanej na wysokości pasa przy sukienkach, bluzkach i tunikach. Które panie mogą nosić baskinkę, a u których będzie ona tylko podkreślać mankamenty figury?

Czym jest baskinka?

Pojęcie baskinki błędnie wykorzystywane jest dla określania poszczególnych elementów kobiecej garderoby. Nie powinno się nazywać sukienki baskinką, ale można już powiedzieć, że została ona ozdobiona baskinką. Termin baskinka odnosi się do falbany wszywanej na wysokości talii. Może ona ozdobić żakiet, sukienkę, spódnicę, płaszcz czy bluzkę. Najważniejsze jest to, aby baskinka była umieszczona w talii. Bluzki damskie z baskinką mają korzystny, wręcz uniwersalny fason pasujący do wielu typów sylwetek.

Ważne!

Baskinkę, a raczej ubrania z baskinką powinny być noszone wyłącznie przez kobiety, które mają wyraźnie zaznaczoną talię. Dodatkowa falbana na bluzce podkreśli wcięcie w pasie i sprawi, że figura kobiety nabierze właściwych, pożądanych proporcji. Takie bluzki damskie na zoio.pl występują w różnych wzorach i kolorach, dlatego każda kobieta może wybrać dla siebie coś odpowiedniego, co będzie modne, wygodne i pasujące do prezentowanego przez nią stylu ubierania się.

Kto może nosić bluzki z baskinką?

Baskinka może świetnie wyglądać na figurze klepsydry czy gruszki, gdzie kobieta ma wyraźną talię. Wybór bluzki z baskinką będzie wówczas jak najbardziej uzasadniony.

Z powodzeniem bluzki z baskinką noszą gwiazdy – polskie i zagraniczne, czego przykładem są:

 • Victoria Beckham,
 • Katarzyna Zielińska,
 • Heidi Klum,
 • Joanna Jabłczyńska,
 • Magdalena Mielcarz,
 • Reese Whiterspoon,
 • Beyonce,
 • Emma Watson,
 • Gwen Steffani,
 • Sylwia Gliwa,
 • Rihanna,
 • Blake Lively i inne.

Krój baskinki przy bluzce pozwala na podkreślenie i wysmuklenie talii. Skupia na niej wzrok innych osób. Poza tym, wybierając bluzki z baskinką można nadać nieco kobiecych krągłości biodrom. Dla kobiet, które mają wąskie biodra idealne będą bluzki z wąską falbaną wszytą w talii lub niżej. Przy niewielkim brzuszku, który odstaje od figury kobiety, szeroka baskinka zadziała jak element maskujący. Takie bluzki dodadzą obfitym pupom pań o figurze klepsydry idealnych kształtów, podkreślą kobiecość i ukryją wszelkie ewentualne niedoskonałości. Pożądanym efektem noszenia bluzek z baskinką jest maskowanie masywnej górnej części ud, o ile baskinka będzie wystarczająco szeroka.

Jeśli nie mamy wcięcia w talii, baskinka nie jest dobrym wyborem. Wybierając ją np. przy figurze chłopięcej lub jabłka, będziemy zdecydowanie poszerzać talię i sprawiać, że sylwetka będzie wyglądała karykaturalnie. Lepiej wybierzmy luźny T-shirt z modnym nadrukiem, który sprawi, że niedoskonałości talii i brzucha po prostu znikną.

Nie warto za wszelką cenę podążać za obowiązującą modą, ponieważ zamiast wyglądać pięknie i na czasie, stworzymy monstrualną sylwetkę, która nie będzie dobrze prezentować się przy jakiejkolwiek okazji.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również