zegarmistrzlodz.com.pl

Strona główna » Blog » Deszczownica – letnie ożywienie w domu

Deszczownica – letnie ożywienie w domu

Deszczownica w łazience to jeden ze sposobów na stworzenie własnego domowego SPA. Kąpiel w strugach orzeźwiającego deszczu przekonuje więc coraz bardziej amatorów codziennego relaksu.

SPAdająca woda
Na branżowych forach internetowych spotkać można liczne zapytania o zalety deszczownicy, co świadczy o rosnącej popularności tego urządzenia. Łazienka nie jest już tylko zwykłym pomieszczeniem sanitarnym. Stanowi natomiast rodzaj domowej enklawy, w której oddajemy się relaksującym zabiegom pielęgnacyjnym. Dlatego zwolennicy montażu deszczownic podkreślają, że łączą one podstawowe funkcje myjące z masującymi walorami spadających rzęsiście z góry kropli wody. – Możliwość kąpieli w strugach orzeźwiającego deszczu to znakomite rozwiązanie dla osób, które w kabinie prysznicowej poszukują odprężenia – zauważa Sylwia Madyda z firmy Madix, dystrybutora wyposażenia łazienek – Tradycyjne, okrągłe modele deszczownic, których średnica może dochodzić nawet do 60 cm, sprawiają, że praktycznie całe ciało ma w tym samym momencie kontakt z obszernym, kojącym strumieniem wody. Coraz więcej jest różnego rodzaju udogodnień, które pozwalają na wygodną i trwałą eksploatację oraz dodatkowe atrakcje, także wizualne.

SPA i nie tylko
Montaż deszczownicy nie wymaga rewolucji aranżacyjnej w łazience. Nie ma bowiem większego znaczenia, czy posiadamy wannę czy kabinę prysznicową. Różnorodność dostępnych rozmiarów pozwala dopasować dany model do powierzchni, na którą będzie później spływał strumień. Na większych przestrzeniach można więc zainstalować urządzenie z głowicą mającą kilkadziesiąt centymetrów średnicy.
W ciaśniejszych łazienkach wystarczą natomiast deszczownice, które nie przekraczają 20 cm. Również ich kształt może być odpowiednio dobrany do miejsca, gdzie będą montowane. Obok standardowych, okrągłych wzorów popularne są więc deszczownice kwadratowe, choć sporo jest też bardziej abstrakcyjnych projektów. Mocuje się je na specjalnych ramionach, których kształt zależy od wymagań pomieszczenia. Wybór całości powinien stanowić połączenie pragmatyzmu z własną wizją estetyczną.

SPAniały efekt
Dla osób mających dylematy związane z różnicami między deszczownicą, a zwykła słuchawką prysznicową, istnieją kolumny natryskowe zawierające oba elementy. Pozwalają one na optymalne wykorzystanie przestrzeni kąpielowych. Miłośnikom kąpieli pobudzających różne zmysły, z pewnością spodoba się deszczownica z wbudowanym systemem oświetlenia. Na rynku są modele, które posiadają nawet 16 programów podświetlania wody. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest urządzenie o kształcie powodującym kaskadowe spływanie wody. – Pojęcie relaksu jest postrzegane przez nas coraz bardziej kompleksowo – mówi Sylwia Madyda – Nic więc dziwnego, że także w łazience nieustannie poszukujemy nowych form przyjemnego spędzania czasu. Nowoczesne wyposażenie powinno przede wszystkim zapewniać maksymalny komfort jej użytkowania. Kąpiel wśród rzęsistych kropel wody to ciekawa i przyjemna perspektywa, zwłaszcza teraz, gdy letnie, gorące dni wzmagają potrzebę orzeźwienia.

2018-03-14T10:50:33+01:0017 lipca 2011|Modny drobiazg|

Może zainteresuje Cię również: