Depilacja laserowa — gładkie ciało na dłużej

Strona główna » Blog » Depilacja laserowa — gładkie ciało na dłużej

Depilacja laserowa — gładkie ciało na dłużej

Okres wakacyjny to czas, podczas którego intensywniej myślimy o kondycji i wyglądzie naszego ciała. Każdy z nas chce wyglądać nienagannie na plaży a opalanie i słona, morska woda nie sprzyjają tradycyjnym sposobom depilacji. Dlatego coraz więcej z nas decyduje się na depilację za pomocą lasera. Na czym polega taka forma usuwania włosków i jakich efektów można się po niej spodziewać?

Jak działa laser?

Depilacja laserowa należy do najskuteczniejszych bezbolesnych sposobów depilacji. Mechanizm lasera polega na emitowaniu wiązki promieni. Wiązka ta zostaje pochłaniania przez melaninę, czyli barwnik mieszków włosowych. Niszczenie barwnika przez wiązkę prowadzi do stopniowego uszkadzania mieszka, na skutek którego włos zanika i ostatecznie wypada. Laser jest w zupełności bezpieczny dla organizmu, działa bowiem powierzchownie, nie wpływa na sąsiednie tkanki i funkcję organizmu. Ponadto w depilacji LightSheer stosuje się chłodzącą końcówkę, utrzymującą niską temperaturę skóry. Łagodzi to ewentualne podrażnienia.

Przed zabiegiem

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej należy rozpocząć z kilkutygodniowym lub nawet miesięczym wyprzedzeniem, zależy to oczywiście od tempa wzrostów naszych włosów. Rozróżniamy trzy etapy wzrostu włosków:

  • anagen;

  • katagen;

  • telogen.

Zabieg działa jedynie na włosy znajdujące się w fazie anagen, czyli w fazie wzrostu. Zabiegi, aby osiągnąć ostateczny i zadowalający efekt, muszą być powtarzane cyklicznie co 8 do 12 tygodni. Powodem tego jest fakt, że włoski nie rosną w identyczny sposób na całym ciele. W obrębie jednej części ciała, np. nóg, część włosów znajduje się w fazie wzrostu inne w fazie spoczynku, która trwa do kilku tygodni. W ramach jednego zabiegu zatem usunięta zostanie jedynie część z nich. Zwykle cały zabieg zamyka się w około 4/6 zabiegach. W tym czasie redukcja owłosienia sięga do 95%.

Rezultaty – czyli czego się spodziewać?

Należy pamiętać, że na osiągnięty efekt ma wpływ kolor owłosienia, im więcej melatoniny, czyli im ciemniejszy włos, tym skuteczniejsza depilacja. Ponadto na efekt wpływ także systematyczność wykonywanych zabiegów, która daje większa kontrole nad przewidywaniem faz wzrostu. Istnieje przekonanie, że depilacja laserowa usuwa włoski na całe życie i… jest to prawda! Specjaliści z gabinetów kosmetologicznych zaznaczają, że trwała redukcja obejmuje około 90% owłosienia. Pojedyncze włosy mogą odrastać, jednak będą słabsze i dużo jaśniejsze, dzięki czemu pozostaną praktycznie niewidoczne.

Istnieje także szereg przeciwwskazań do zabiegów, z którymi należy się zapoznać, zanim zdecydujemy się na depilację. Do najważniejszych z nich należą:

  • ciąża i karmienie piersią;

  • terapia retinoidami;

  • leki i zioła światło-uczulające;

  • jasne, siwe, rude włosy.

Zapraszamy do sprawdzenie oferty salonu Idealnie.eu – depilacja laserowa Katowice!

2018-03-14T03:30:48+00:00 27 lipca 2017|Uroda|