Depilacja laserowa

Depilacja laserowa – co musisz o niej wiedzieć?

Depilacja laserowa to alternatywa dla wszystkich kobiet zmęczonych regularnymi i wymagającym częstego powtarzania zabiegami depilacji mechanicznej, wykonywanej maszynką ręczną lub depilatorem. Nieinwazyjna i w pełni bezpieczna metoda usuwania owłosienia, jaką jest depilacja laserowa, wykonywana jest najnowocześniejszymi urządzeniami, które zapewniają brak odrastających włosków na dłuższy czas. Coraz chętniej więc wybierana jest przez klientki, nie tylko przed planowanym urlopem w ciepłych krajach, ale także jako zabieg dbania o swoją urodę na co dzień. Zapraszamy do naszego salonu urody Coco Time w mieście Wrocław, gdzie wykonujemy tego typu zabiegi w pełni profesjonalnie i bezpiecznie.

Jakie urządzenia są stosowane przy zabiegach depilacji laserowej?

Owłosienie na nogach, w okolicach bikini czy pod pachami może być usuwane takimi urządzeniami, jak laser diodowy – Crystal Laser oraz ULTRALITE. Epilacja laserowa wykonywana laserem diodowym polega na uszkodzeniu macierzy włosa. Ciemny barwnik znajdujący się we włosach absorbuje energię lasera, co doprowadza na uszkodzenia macierzy owłosienia i niedopuszczenie do jego odrastania przez dłuższy czas. W trakcie zabiegu usuwania włosów metodą ULTRALITE energia świetlna także jest absorbowana przez ciemny barwnik we włoskach i zamieniana na energię cieplną. Wzrost temperatury w mieszku włosowym powoduje odcięcie jego odżywiania i wypadnięcie włosów.

Zalecenia przed zabiegiem depilacji laserowej

Zarówno laser diodowy, jak i urządzenie ULTRALITE są w pełni bezpieczne, natomiast przed poddaniem się zabiegowi warto pamiętać o przestrzeganiu kilku zasad, aby nie dopuścić do zbytecznego podrażnienia skóry. Obszary, w których przeprowadzany będzie zabieg depilacji nie powinny być więc poddawane peelingowi powierzchownemu na tydzień przed nim, a głębokiemu nawet na 3 miesiące przed. Jeżeli przyjmujemy preparaty zawierające witaminę A, należy przerwać ich stosowanie na tydzień przed depilacją. Warto także powstrzymać się od stosowania samoopalaczy lub opalania w solarium i odczekać co najmniej 2-3 dni po ekstrakcji zęba.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu depilacji laserowej

Ze względu na bezpieczeństwo klientek i ich dzieci, depilacja laserowa nie może być przeprowadzona w przypadku kobiet w ciąży oraz w okresie laktacji, a także u osób z nowotworami, epilepsją, cukrzycą, bielactwem, infekcją w obszarze zabiegu lub metalowymi implantami znajdującymi się w tym miejscu. Przeciwwskazaniami do zabiegu jest także m.in. świeże stosowanie blokerów pod pachy (powinny być one użyte 7 dni przed planowaną depilacją), używanie kremów z retinolem lub leków i ziół światłouczulających.

Wszystkie osoby, które chcą przeprowadzić zabieg usunięcia zbędnych włosków, zapraszamy do naszego salonu znajdującego się w mieście Wrocław. Profesjonalna obsługa i miła atmosfera pozwolą naszym klientom nie tylko pozbyć się na długi czas problemu z depilacją, ale także odpocząć.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również