Delikatna koronkowa bielizna

Delikatna koronkowa bielizna – jak o nią dbać, by służyła jak najdłużej?

Koronkowa bielizna jest wyjątkowo kobieca, zmysłowa i elegancka. Biustonosz wykonany z koronki wymaga jednak specjalnego traktowania, ponieważ łatwo go rozciągnąć lub uszkodzić jego delikatny materiał. Aby ulubiona bielizna służyła jak najdłużej, należy zwrócić uwagę, nie tylko na sposób jej prania, ale i suszenia oraz przechowywania.

Biustonosz koronkowy – jak prać?

Koronkowa bielizna damska i wykonana z innego materiału to część garderoby, którą nosi się blisko ciała, dlatego, ze względów higienicznych, należy ją często prać.W przypadku czyszczenia biustonoszy najlepiej sugerować się zaleceniami producenta, jakie znajdują się na metce. Staniki, zwłaszcza wykonane z delikatnego materiału jak koronka, najczęściej zaleca się prać ręcznie, w łagodnych detergentach, jak płyny do prania delikatnych tkanin bądź płatki myjące. W sytuacji, gdy biustonosz może być prany w pralce, należy go zawsze zabezpieczyć specjalnym woreczkiem do prania bielizny i zwracać uwagę, aby temperatura prania nie wynosiła więcej jak 30 stopni.

Damska bielizna z koronki – jak suszyć?

Wypraną i dokładnie wypłukaną bieliznę należy delikatnie odcisnąć z nadmiaru wody. Biustonosz koronkowy, zwłaszcza z wypełnionymi miseczkami (np. typu push up), najlepiej suszyć w pozycji leżącej, dzięki czemu nie rozciągnie się, a jego regularny kształt nie ulegnie deformacji. Delikatna damska bielizna powinna być również suszona w temperaturze pokojowej, gdyż gorący kaloryfer może nie tylko zniekształcić miseczki, ale i spowodować przebarwienia, w szczególności, gdy bielizna ma biały kolor.

Przechowywanie damskiej bielizny

Damska bielizna, w szczególności biustonosze z profilowaną miseczką, bardotki czy typu push up, jeśli będzie odpowiednio przechowywana, utrzyma swój idealny kształt na dłużej. Aby uniknąć zagnieceń czy nieestetycznych deformacji miseczek, wystarczy układać je na półce lub w szufladzie jeden na drugim. Do przechowywania staników sprawdzają się również organizery na biustonosze, czyli specjalnie wyprofilowane pudełka czy pojemniki, które z łatwością zmieszczą się w szafie czy głębokiej szufladzie. Pakując się na podróż, warto również pamiętać, aby w walizce bieliznę układać zawsze na wierzchu i nie przygniatać jej ciężkimi butami, swetrem czy kosmetykami.

Rozmiar bielizny ma znaczenie

Idealnie dobrany biustonosz koronkowy na dłużej zachowa swój idealny kształt. Najczęstsze problemy jakie wynikają z noszenia nieodpowiedniego rozmiaru stanika, to nie tylko brak komfortu w trakcie jego użytkowania, ale i jego deformacja. Za duży stanik będzie się marszczyć, z kolei jego zbyt mały rozmiar spowoduje rozciąganie materiału. Przy wyborze biustonosza warto również zwrócić uwagę na ramiączka – masywniejsze lepiej utrzymają bardzo duży biust, a jednocześnie zapobiegną ich rozciąganiu się.

Podziel się wiadomością:

Polecamy również