Strona główna » Blog » Dekolt amerykański

Dekolt amerykański

Jeden z powabniejszych krojów stroju kobiecego, czyli dekolt amerykański to taka góra sukni, czy bluzki, w której nie ma ramiączek, bowiem te zbiegają się na karku, tworząc tam zapięcie lub ozdobne wiązanie. Jest także wersja takiego dekoltu z paskami krzyżującymi się na plecach i przymocowanych do tyłu stroju. Plecy do linii biustonosza są odsłonięte. Ale nie o plecy w takim dekolcie chodzi, tylko o biust.

Dekolt amerykański znakomicie eksponuje piersi, tworząc w dodatku dość głębokie wycięcie w kształcie litery V. Jednak nic nie zrobi, jeśli nie ma czego eksponować i z przodu tworzy się tylko draperia. Panie z drobnym biustem powinny więc użyć stanika typu push-up lub wybrać inny dekolt. Generalnie, taki fason sukni jest nadzwyczaj wymagający, jeśli chodzi o biust właśnie. Po pierwsze, nie lubi także zbyt dużych piersi, a jeszcze bardziej tych w kształcie gruszki, czyli miękkich i opadających. Nawet małe w tym kształcie muszą być podtrzymywane biustonoszem. Inaczej będzie przelewający się dramat. Natomiast zbyt duże piersi w dekolcie amerykańskim to niebezpieczeństwo przekroczenia granicy miedzy seksapilem a wulgarnością. Taki dekolt uwielbia piersi średnie i te w kształcie jabłka.

Panie młode, z biustem jędrnym, mogą wtedy pozwolić sobie na występ bez stanika. Dobrze skrojona suknia, wymodelowana cięciami i marszczeniami pozwoli na to bez większego ryzyka. W taki sposób często i z dumą prezentują swoje piersi kobiety po „renowacyjnych” operacjach plastycznych. Najlepiej jednak dobrać odpowiedni biustonosz. Ramiączka także zapinamy na szyi, tradycyjne i pozornie niewidoczne z silikonu nie wchodzą w grę, będą hitem wieczoru. Dopasowujemy do stanika wysokość tyłu sukni. Stanik powinien być mocno dopasowany pod biustem, z usztywnianymi miseczkami. Dla bezpieczeństwa dobrze jest, gdy kolor stanika jest taki, jak sukni, wtedy bielizna, nawet, jak wyjrzy z ciekawości spod spodu – nie będzie zbyt widoczna.

Dekolt amerykański jest także znakomity dla niektórych sylwetek. Wydłuża szyję, wyszczupla górne partie ciała. Jest jednak tylko dla pań o prostych plecach i barkach na swoim miejscu. Przygarbienie, ramiona skierowane do przodu lub nierówne, jeśli chodzi o poziom zostaną natychmiast ujawnione i podkreślone. Kobiety o zbyt szerokich, masywnych ramionach także powinny go unikać, bo będą jeszcze bardziej barczyste i potężne. Za to ramiona trochę spadziste czy wąskie ten krój podkreśli i doda im mocy.

Do sukni z dekoltem amerykańskim raczej nie zakładajmy naszyjników, łańcuszków czy wisiorów. Te przy szyi przetną optycznie kształt dekoltu, niwelując efekt wysmuklenia, a te długie zagubią się między zebranymi do przodu piersiami. Raczej włóżmy duże kolczyki i bransoletę.

Suknią z dekoltem amerykańskim możemy olśnić partnera i resztę towarzystwa. Powinniśmy dobrze się w nim czuć, bo to warunek efektu. Powinniśmy także krytycznie spojrzeć w lustro, by pochopnie nie ujawnić tego, o czym nikt nie wie.

mwmedia

czerwona sukienka StepByStep

2018-03-14T12:34:00+00:0012 września 2010|Styl|

Może zainteresuje Cię również: