Strona główna » Blog » Jak dbać o swoją odzież, aby napisy nie znikały

Jak dbać o swoją odzież, aby napisy nie znikały

Podczas zakupów np. koszulek z napisami bądź z grafikami, zawsze występują obawy o to, kiedy naniesiona farba (prawdopodobnie poprzez technikę sitodruku) zostanie zniszczona, a samo ubranie przestanie być tak estetyczne. Wychodzimy naprzeciw temu problemowi i przedstawiamy rady, dzięki którym Twoje ubranie zostanie w dobrym stanie na dłużej.

Sitodruk – co to jest?

Aby odpowiednio dbać o nadruk, należy wiedzieć w jaki sposób został on naniesiony na koszulkę. Najczęstszym sposobem znakowania ubrań jest sitodruk. Na początku procesu produkcyjnego sitodruku, wykonywane są sita z projektem nadruku. Następnie sita przykładane są do ubrań i pokrywane farbą. Farba, dzięki wcześniej przygotowanemu szablonowi pojawia się tylko w wyznaczonych miejscach na odzieży. Następnym etapem sitodruku jest utrwalenie nadruku za pomocą wysokiej temperatury.

Powód, dlaczego sitodruk jest tak popularny jest prosty. Nadruki nanoszone poprzez druk sitowy są wytrzymałe. Jeżeli proces produkcyjny został wykonany poprawnie, a ubrania będą prane w odpowiedni sposób, nadruki nie będą się kruszyć, ani nie tracą swoich kolorów przez bardzo długo.  Jeżeli interesuje Cię tematyka sitodruku, koniecznie zajrzyj tutaj https://www.reflect.pl/sitodruk-a-wysoka-temperiatura-czyli-o-flashach-i-piecach.html

Jak dbać o ubrania wykonane sitodrukiem

Aby Twoje nadruki nie uległy zniszczeniu, koniecznie zadbaj o następujące aspekty:

  1. Nie susz ubrań na słońcu – suszenie odzieży na słońcu może spowodować, że nadruki, jak i kolory ubrań mogą wypłowieć.
  2. Nie prasuj napisów – pamiętaj, aby nie prasować bezpośrednio nadruku, ponieważ wysoka temperatura może sprawić, że przyklei się on do żelazka. Jeżeli chcesz wypracować np. koszulkę, obróć ją na lewą stronę.
  3. Pierz ubrania wywinięte na lewą stronę – powierzchnia bębna nie należy do do najprzyjemniejszych w dotyku, dlatego należy zniwelować do minimum tarcie nadruku z bębnem pralki.
  4. Maksymalna temperatura prania – pamiętaj, aby ustawić pranie maksymalnie do 40 stopni. Wyższe temperatury mogą uszkodzić farbę naniesioną techniką sitodruku lub doprowadzić do skurczenia odzieży.
  5. Jak najmniej chemii – stosując detergenty lub pozostałe środki mocno chemiczne ryzykujesz nie tylko możliwymi podrażnieniami skóry, ale również zmniejszeniem trwałości nadruku.

Stosując się do naszych rad sprawisz, że Twoje koszulki na dłużej będą zachwycać swoimi nadrukami.


2018-03-14T03:23:28+00:0020 października 2017|Porady|