Jak dbać o skórzane torebki

Jak dbać o skórzane torebki?

Bez względu na porę roku pewne elementy garderoby nie wychodzą z mody. Niewątpliwie należą do nich torebki skórzane, które należą do najchętniej wybieranych przez Panie w każdym wieku akcesoriów. Doceniamy ich trwałość i świetny wygląd, używając ich zarówno w codziennych,
jak i okazjonalnych stylizacjach. W jaki sposób o nie dbać, aby służyły nam przez długie lata? Poznajcie sprawdzone sposoby pielęgnacji torebek skórzanych.

Działania profilaktyczne

Skóra naturalna używana do produkcji torebek, jak większość materiałów, z czasem ma tendencję do niszczenia. Aby jak najdłużej cieszyć się skórzanymi akcesoriami, ważna jest ich systematyczna pielęgnacja. Dużym plusem jest możliwość korzystania nie tylko ze specjalistycznych preparatów, służących do impregnacji tworzywa, ale przede wszystkim skuteczność ogólnodostępnych, a nawet naturalnych środków. Torebki skórzane warto również raz na jakiś czas odkurzyć, zwieńczając cały proces pastowaniem powierzchni zewnętrznej.

Często używanej skórzanej torebce z pewnością pomoże sporadyczne natłuszczanie, na przykład za pomocą olejku rycynowego. Stanowi idealną alternatywę dla dostępnych na rynku past, dzięki czemu sprawdzi się do pielęgnacji delikatnych odmian skóry. Proces konserwacji nie jest skomplikowany – wystarczy wetrzeć go kolistymi ruchami, używając w tym celu niepylącej ściereczki.

Eliminacja zabrudzeń

Zabrudzenia wynikające z codziennego użytkowania skórzanej torebki (https://www.skorzana.com/pol_m_Torebki-Damskie_Torebki-Skorzane-130.html) takie jak kurz, czy znajdujące się w powietrzu pyłki, w łatwy sposób wyeliminować można, używając roztworu wody z niewielką ilością octu. Niezłym rozwiązaniem na punktowe plamy jest sok z cytryny lub mydło,
które po kilkunastu minutach należy zetrzeć za pomocą wilgotnej ścierki. Intensywne zabrudzenia poleca się zasypać talkiem lub skrobią, natomiast drobne zarysowania usuniemy dzięki szkolnej gumce do mazania.

Jak dbać o skórzane torebki

Wybierając metodę czyszczenia, należy wziąć pod uwagę stopień zabrudzenia, ale również rodzaj skóry, a nawet długość włosia. Inne metody powinniśmy stosować do jasnych torebek, inne do modeli lakierowanych. Im jaśniejszy odcień, tym niestety trudniej jest doczyścić powierzchnię torebek skórzanych. To, co sprawdzi się do odświeżenia ekologicznej skóry, nie będzie też najlepszym pomysłem w przypadku fasonów lakierowanych. Torebki skórzane tego typu są podatne na pęknięcia, dlatego też nie należy narażać ich na zbyt niskie, ani za wysokie temperatury. Konieczne jest również cykliczne natłuszczanie. W tym celu użyć można na przykład dobrej jakości oliwy z oliwek. Nie można pominąć niezbędnego polerowania, dzięki któremu żywotność naszej torebki zostanie znacznie wydłużona.

Skóra skórze nie równa, dlatego przed rozpoczęciem procesu renowacji materiału zaleca się sprawdzić wybraną metodę impregnacji na niewielkim odcinku wewnątrz torebki. Decydując się na preparaty dostępne w sprzedaży, warto zweryfikować zawartość ewentualnych rozpuszczalników, czy innych żrących substancji, które na trwałe uszkodzić mogą strukturę materiału. A Wy? Jakich środków używacie, aby Wasze torebki skórzane wyglądały jak nowe? Dajcie znać, jakie są Wasze ulubione sposoby pielęgnacji skórzanych akcesoriów.

Scroll to Top
Scroll to Top